Kosmetyki mineralne – w czym tkwi sekret ich popularności?

kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne cieszą się coraz większą popularnością wśród klientek w Polsce, ale nie tylko, ponieważ zdecydowanie stały się one hitem niemal na całym świecie. Kosmetyki mineralne świetnie sprawdzają się u osób mających bardzo wrażliwą skórę oraz w przypadku alergii skórnych, które nie pozwalają na używanie innych kosmetyków.

Kosmetyki tego typu są niemal całkowicie naturalne i wolne od wszystkich substancji mogących spowodować jakąkolwiek reakcję uczuleniową, zatem są idealne właściwie dla każdego typu skóry. Kosmetyki mineralne różnią się nie tylko składem w porównaniu do tradycyjnych produktów, ale są także wyjątkowe pod względem ich aplikacji.

Na początku może się wydawać, że ich nakładanie sprawia spore trudności, jednak szybko można dojść do wprawy i idealnie nakładać kosmetyki na twarz. Jest na to kilka sposobów, które dziś pokrótce przedstawimy, a to sprawi że po krótkim czasie nie będziemy sobie mogli wyobrazić przygotowania makijażu bez kosmetyków mineralnych.

Po pierwsze musimy wybrać i używać odpowiedniego pędzla do aplikacji kosmetyków. Profesjonalistki w zakładach kosmetycznych polecają dwa typy pędzla, a są to flat top oraz kabuki, dwa bardzo specyficzne typy pędzli do makijażu. Różnią się budową i zastosowaniem, a mianowicie flat top ma włosie geste, mocno zbite i ścięte na płasko, co pozwala na wykonanie makijażu mocniej kryjącego, natomiast kabuki ma włosie bardziej puszyste oraz kształt bardziej zaokrąglony, który jest polecany dla osób mających wrażliwą oraz alergiczną skórę twarzy. Pędzel kabuki jest bardzo delikatny, ma wyjątkowo miękkie włosie i idealnie sprawdza się do cery bardzo wrażliwej, nie podrażniając jej dodatkowo.

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do nałożenia kosmetyków mineralnych, nie zapominajmy o codziennej pielęgnacji i nawilżaniu. Zawsze przed nałożeniem kosmetyków mineralnych należy poczekać, aż kosmetyki wcześniej nałożone całkowicie się wchłoną. Najczęściej stosowaną metodą nakładania kosmetyków jest nabieranie na pędzel wcześniej strzepniętego do wieczka produktu i nakładanie do na twarz, co może na początku sprawiać trudności.