Makijaż dla każdego typu urody

makijaż na jesieńMakijażem można podkreślić wszelkie zalety urody, ale równie łatwo jest sprawić, że wady będą bardziej rzucały się w oczy. Trzeba go umieć dostosować do karnacji i koloru włosów czy oczu, ale nie można zapominać także o spasowaniu go z wielkością oczu, temperamentem i kształtem twarzy, to równie ważne czynniki. Różnice będą dotyczyły jego koloru i intensywności. Jedne typy urody będą skłaniały się ku ciepłej palecie barw, a w przypadku innych znacznie lepiej sprawdzi się paleta chłodna. W inny sposób będziemy musiały też stosować kontrast pomiędzy czernią i bielą, które w niektórych przypadkach trzeba w ogóle unikać, a czasami będzie podstawą makijażu. Inaczej będziemy się też malować „na co dzień” i „na wieczór”.

Pani Wiosna

Wiosenny typ urody, z cerą brzoskwiniową lub jaśniejszą, ma brązową opaleniznę, czasami piegi, a jej oczy są zwykle niebieskie lub zielone. Włosy są jasne, od blond do rudych. Kolory dla niej powinny być ciepłe, w tym przede wszystkim żółcie, brązy i błękity, także z nutką różu. Malować się należy delikatnie, szukać naturalnego wyglądu. Dla szminki pomarańcz wpadający w róż. Nie zaszkodzi czerwie.

Pani Lato i Pani Jesień

Pani Lato może mieć skórę bardzo jasną lub oliwkową, a oczy nakrapiane odcieniami brązu, rzadziej niebieskie lub zielone. Dominują blondynki i panie z włosami jasny brąz. Ten typ urody jest zimny i dobrze czuje się z zimnymi barwami, najlepiej z błękitem lub fioletem. Czerń i biel odpadają. Makijaż powinien być na jasnym podkładzie, róże w chłodnych odcieniach, cienie do powiek w pastelach, a szminki czerwone lub różowe. Panie Jesień są często obsypane piegami w kolorze ich rudych włosów. Ich opalenizna jest czerwona i może uszkadzać delikatna skórę. Wręcz stworzone są dla nich kolory ziemi, czyli brązy, beże, khaki i pomarańcze. Makijaż budujemy na podkładzie w odcieniach beżowych, dokładamy brązowe, złote lub rdzawe cienie, a szminki mogą się albo złocić, albo oferować ciepłe barwy z okolic pomarańczowego.

makijaż na zimęPani Zima

Wiązany z zimą tym urody charakteryzuje się czarnymi włosami oraz ciemnymi lub jasnobłękitnymi oczami. Jego cechy dobrze podkreśla kontrast pomiędzy czernią i bielą. Przy nakładaniu makijażu można trochę zaszaleć i użyć go więcej, ale koniecznie w kolorach chłodnych, unikając jednak szarości i brązów. Podkład może być transparentny, róż na policzkach musi być jasny, cienie w chłodnych pastelach, a szminka czerwona lub fioletowa. Znajomość typów urody nie stworzy za nas makijażu, ale kierowanie się ich wytycznymi umożliwia łatwe dobranie dominujących barw, gdyż podstawowe zasady ich doboru zawsze pozostają niezmienne.