Tajemnice makijażu mineralnego

makijaż kosmetykami mineralnymiDo przygotowania makijażu mineralnego wykorzystuje się nie tylko pudry, ale także podkłady i cienie. Za każdym razem wykorzystuje się przy tym kolorowe kosmetyki mineralne znane już choćby ze względu na imponującą liczbę zalet. Kosmetyki takie są nie tylko lekkie, ale także trwałe, na skórze wyglądają przy tym bardzo naturalnie. Co więcej, nie mają niekorzystnego wpływu nawet na wrażliwą cerę, warto więc zastanowić się nad tym, co powinniśmy o nich wiedzieć. W pierwszej kolejności powinnyśmy uświadomić sobie, że kosmetyki tego typu nie powstały przez przypadek, są bowiem wynikiem starannych poszukiwań. Ich twórcom zależało na kosmetykach tak delikatnych, aby można było stosować je nawet na skórę poddaną szczególnie dużym obciążeniom takim, jak choćby botoks. Nie powinno zatem dziwić nas to, że makijaż mineralny może być bezpiecznie wykonywany nawet po naświetlaniu radiologicznym. Tym, co sprawia, że warto się nimi zainteresować jest przede wszystkim skład kosmetyków mineralnych.

Nie powinno być w nich nie tylko środków konserwujących, ale również wosków i olejków. Ich producenci unikają także substancji zapachowych. W ich miejsce w kosmetykach mineralnych pojawiają się składniki w stu procentach naturalne i właśnie one przyczyniają się do niemożliwej do zakwestionowania mocy tego rodzaju rozwiązań. Wśród krystalicznie czystych minerałów możemy wymienić tlenek cynku, dwutlenek tytanu, mikę, a także kolorowe pigmenty naturalnego pochodzenia. Warto zresztą mieć na uwadze to, że żadne rozwiązanie wchodzące w skład kosmetyków mineralnych nie znalazło się tam przez przypadek. Biel cynkowa i tytanowa zasługują na naszą uwagę dlatego, że decydują o natężeniu koloru kosmetyku, dwutlenek tytanu pozwala na nadanie kosmetykowi właściwości kryjących, tlenek cynku dał się poznać jako rozwiązanie o właściwościach antybakteryjnych, a mika przyczynia się do tego, że skóra staje się bardziej matowa.

Wszystkie kosmetyki mineralne charakteryzują się bezwonnością, a ponieważ nie zawierają tłuszczów, nie budzą również zainteresowania bakterii. Warto zwrócić uwagę i na to, że odpowiednio przechowywane charakteryzują się wyjątkową trwałością i można je wykorzystywać przez lata. Interesujące wydaje się to, że zaletą kosmetyków mineralnych jest zdolność do wtapiania się w skórę w idealny sposób. Dzięki temu makijaż zawsze wygląda do tego stopnia naturalnie, że mogą pozwalać sobie na niego nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Warto docenić i to, że są to kosmetyki, które korygują mankamenty skóry. Stosując je możemy więc pozbyć się nie tylko zmarszczek, ale także sińców i przebarwień. Ich atutem jest również sypka konsystencja, jeśli więc mamy na to ochotę, same możemy eksperymentować z kolorami i siłą makijażu.

mineralny makijażOsoby, które stosują kosmetyki mineralne z uznaniem wypowiadają się także na temat ich lekkiej konsystencji. To właśnie ona przyczynia się do tego, że nie zatykają porów, nie musimy więc martwić się, że skóra nie będzie mogła swobodnie oddychać. Docenią to zwłaszcza panie z cerą atopową oraz osoby z intensywnym, ropnym trądzikiem. Okazuje się zresztą, że stosowanie minerałów przyczynia się i do tego, że odnowa naskórka następuje szybciej, a on sam nie wysycha nadmiernie, co jest często naszym problemem, gdy stosujemy inne typy kosmetyków. Okazuje się jednak, że nie wszystkie pochwały pod adresem kosmetyków mineralnych znajdują potwierdzenie w praktyce, z pewną rezerwą powinniśmy więc odnosić się do zapewnień producentów, którzy przekonują nas, że są one znakomitą ochroną przed promieniowaniem przeciwsłonecznym. Wykonanie makijażu z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych nie jest trudne, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że wymaga pewnych przygotowań. W tym kontekście na szczególne zainteresowanie zasługuje sposób ich aplikacji, warto więc pamiętać, że wykorzystanie ich ma sens przede wszystkim wówczas, gdy używa się specjalnych pędzli. Zawsze aplikuje się je przy tym na twarz, która wcześniej została nakremowana.