Skuteczne sposoby na niedoskonałości urody

niedoskonałości urodyPiękna, aksamitna cera nie jest dana każdemu. Zdecydowana większość pań musi liczyć się z licznymi niedoskonałościami urody. Na szczęście, dzisiejsza kosmetologia potrafi pomóc nam w uporaniu się nawet z najpoważniejszymi problemami. Bardzo częstym problemem są podkrążone oczy, które natychmiast informują o problemie deficytu snu. Fioletowe podkowy można jednak zamalować korektorem jaśniejszym o ton od naszej kreacji. Niestety, nadmiar korektora może mieć skutki znacznie poważniejsze niż jego niedobór, musimy bowiem liczyć się z ryzykiem jego osadzania się tam, gdzie mamy zmarszczki mimiczne. Dobrym rozwiązaniem jest tez przypudrowanie powiek odrobiną pudru transparentnego, korektor będzie bowiem wówczas bardziej trwały.

Innym problemem kobiet są przebarwienia naczyń krwionośnych, okazuje się jednak, że i ta niedoskonałość ich urody szybko może doczekać się rozwiązania. Tu najlepszym rozwiązaniem jest zielony korektor, na który powinien być nałożony podkład i warstwa pudru. Gdy „pajączki” zadomowiły się już na naszej twarzy, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z kremu koloryzującego, najlepiej w kolorze beżowym. Dzięki niemu koloryt naszej twarzy będzie bardziej jednolity. Innym dylematem są widoczne gołym okiem plamki oraz piegi.

makijaż dla cery wrażliwejW takim przypadku dobrze jest zaopatrzyć się w korektor, który charakteryzuje delikatny, różowy odcień, choć znakomite rezultaty przynosi także brzoskwiniowa baza stosowana pod pokład. Niekiedy znakomitym rozwiązaniem okazuje się również użycie podkładu o dobrych właściwościach kryjących. Cera tłusta i mieszana daje o sobie znać i w ten sposób, że naszym problemem bywają rozszerzone pory. W takim przypadku, jeszcze przed nałożeniem kosmetyków kolorowych wartościowym rozwiązaniem jest skorzystanie z kremu ściągającego. Jego zaletą jest to, że absorbują one nadmiar serum, podkład pozostaje więc na swoim miejscu, a skóra przestaje się mało efektownie błyszczeć. Panie, które zmagają się z bliznami muszą liczyć się z tym, że ich całkowite ukrycie jest trudnym wyzwaniem. Można jednak optycznie zrównać je z powierzchnią skóry, co stanie się proste, gdy zastosujemy ciemniejszy korektor.