Czy makijaż nie zaszkodzi naszemu zdrowiu?

Czy makijaż może szkodzić zdrowiuZdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie, że mogłybyśmy wyjść z domu bez przynajmniej odrobiny makijażu. Zależy nam na atrakcyjnym, zdrowym i młodym wyglądzie. Czy jednak zdrowie i makijaż zawsze idą ze sobą w parze i nigdy nie musimy martwić się o zagrożenia z nim związane? W pierwszej kolejności powinnyśmy uświadomić sobie, jak duże znaczenie musi mieć dla nas pielęgnacja skóry. Jeśli więc planujemy nałożenie makijażu, nie zapominajmy o tym, że nasza skóra powinna zostać do tego we właściwy sposób przygotowana. Pierwszym krokiem powinno być jej dokładne jej umycie, choć warto zrezygnować z wody z mydłem, dla której charakterystyczne są właściwości wysuszające. Oczyszczanie skóry wcale nie jest mniej ważne, idealnym rozwiązaniem wydają się przy tym oczyszczające żele oraz pianki.

Nie powinnyśmy zapominać też o tonizacji twarzy zwłaszcza, że w sprzedaży dostępnych jest wiele kosmetyków o takich właściwościach. Tonik nie tylko odświeży naszą cerę, ale także sprawi, że stanie się ona bardziej matowa i rozświetlona, a co za tym idzie – lepiej przygotowana do nałożenia makijażu. Szczególną wagę do pielęgnacji skóry powinny przywiązywać kobiety o skórze wrażliwej, wykazującej skłonność do alergii. W ich przypadku zalecane są kosmetyki hipoalergiczne dostępne w niemal każdej drogerii. Jeśli tonik wywołuje zaczerwienienie skóry, również z niego należy zrezygnować, dobrym rozwiązaniem okaże się bowiem płyn micelarny albo woda termalna. A co z samymi kosmetykami?

zdrowy makijażTe, które pochodzą z kolekcji najbardziej renomowanych producentów nie tylko nie szkodzą skórze, ale nawet pomagają w jej pielęgnowaniu. Podkłady i pudry posiadają wysokie filtry zapewniające ochronę przed promieniowaniem słonecznym, a niska zawartość konserwantów sprawia, że nie wywołują podrażnień nawet, jeśli stosują je panie o cerze wrażliwej. Wartościowym rozwiązaniem są też coraz bardziej popularne kosmetyki mineralne, w których składzie obecne są jedynie komponenty naturalne. Te ostatnie posiadają zresztą także makroelementy skutecznie wspierające walkę z niedoskonałościami kobiecej cery. Poleca się je zwłaszcza paniom zmagającym się z problemem alergii, wskazane są jednak również osobom, które nadal zmagają się z trądzikiem. We współczesnych kosmetykach obecne są także składniki liftingujące i przeciwzmarszczkowe. Są one obecne już nie tylko w podkładach, ale także w pudrach oraz różach. Mówiąc o bezpieczeństwie makijażu nie zapominajmy także o znaczeniu, jakie powinno mieć dla nas jego usuwanie, niedoskonałości w tym zakresie dają bowiem o sobie znać przez bardzo długi okres.