Cera trądzikowa - jak zrobić dobry makijaż?

jak zrobić dobry makijażGdy mówimy o szczególnie dokuczliwych problemach dermatologicznych, trądzik zawsze znajduje się na jednym z pierwszych miejsc. Zmagają się z nim młode dziewczyny, okazuje się jednak, że stanowi niemałe wyzwanie także w przypadku dojrzałych kobiet. Nie można nie zgodzić się z tym, że cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji, a jej odpowiedzialna właścicielka powinna zachować ostrożność i wówczas, gdy myśli o makijażu. Nie można przy tym zapomnieć o tym, że nawet najdroższe kosmetyki są bezradne, gdy mówimy o aktywnych zmianach trądzikowych, choć jednocześnie trądzik nie jest wcale wyrokiem i można szybko uporać się z nim korzystając ze wsparcia dermatologa.

Troska o cerę trądzikową powinna rozpoczynać się jeszcze przed nałożeniem makijażu, kluczowe znaczenie ma przy tym dokładne oczyszczenie skóry. Cera trądzikowa jest zazwyczaj cerą tłustą, a tym samym niezbędne wydaje się stosowanie preparatów matujących. Problemem może być także makijaż wykonywany wówczas, gdy jesteśmy w trakcie kuracji zaordynowanej przez dermatologa. Nasza skóra jest wówczas wysuszona, przed przystąpieniem do wykonywania makijażu dobrze jest więc nawilżyć twarz wykorzystując w tym celu lekki krem. Sam makijaż jest bardziej efektywny, jeśli do jego wykonania wykorzystamy dobry korektor, musimy jednak liczyć się z tym, że jego znalezienie będzie wymagało od nas pewnego zaangażowania. Warto zatem pamiętać o tym, że kosmetyki powinny być testowane przy dziennym świetle, a same testy powinny odbywać się na twarzy, a nie na szyi albo na nadgarstku.

makijaż dla cery trądzikowejWarto też nanosić korektor na zaczerwienienia, a nie na miejsca, w których skóra jest gładka i nie jest objęta zmianami trądzikowymi. Wybierając podkład zwracajmy się ku rozwiązaniom lekkim, dla których charakterystyczne są właściwości matujące. Podkład ciężki oraz gęsty doprowadzi do zablokowania porów, często okazuje się przy tym, że ceną, jaką za niego płacimy jest nieestetyczny i nienaturalny wygląd. Jeśli nie możemy znaleźć idealnego rozwiązania, zwróćmy się ku pudrom mineralnym, które mogą okazać się znakomitą alternatywą dla klasycznego podkładu. W czasie tworzenia makijażu nie nakładajmy zbyt wiele różu na policzki, może to bowiem doprowadzić do nasilenia problemu i powstania nieestetycznych zaskórników. Mocny makijaż policzków przy dużych i widocznych wypryskach nigdy nie prezentuje się zresztą najlepiej. Unikajmy też bronzerów oraz baz rozświetlających, gdy zaś wydaje się nam, że na naszej skórze zgromadziło się zbyt dużo sebum, jego nadmiar powinien być przez nas zbierany z wykorzystaniem bibułek matujących.