Najciekawsze składniki kosmetyków

Naturalny skład kosmetykówByć może wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale składniki takie jak mirra, diamenty, srebro, złoto, kawior, trufle czy perły występują bardzo licznie w kosmetykach i wcale nie są niczym niezwykłym. Często okazuje się, że tak charakterystyczne symbole luksusu są na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas; znacznie poprawiają naszą urodę i nie kosztują wcale tak wiele, jak mogłoby się wydawać. Jakie jednak właściwości posiadają takie rzeczy, że cieszą się w branży kosmetycznej tak wielką popularnością?

Warto dowiedzieć się również, jakie dokładnie produkty powstają dzięki nim. Coraz częściej w kosmetykach stosowane są przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego. Przez lata dominowały tutaj oczywiście rośliny które zawierają w sobie mnóstwo substancji mających pozytywny wpływ na naszą urodę. Równocześnie coraz większą popularność zdobywają składniki pochodzące z naturalnych minerałów, takie jak perły, złoto, mirra czy diamenty. Produkty te w przeszłości były bardzo cenione ze względu na swoje piękno czy ciekawy zapach. Z czasem przekonaliśmy się jednak, że oprócz tego potrafią one bardzo dobrze wpływać na zdrowie oraz wygląd naszej skóry; skutecznie pielęgnują ją, odmładzają i dodają jej blasku. Jednym z popularnych obecnie składników kosmetyków są perły. Istnieje wiele teorii oraz legend dotyczących ich pochodzenia. Pomijając liczne legendy warto wiedzieć o tym, że składają się one z aminokwasów takich jak seryna, kwas asparaginowy, alanina i gliceryna.

Naturalny składniki kosmetykówZawierają również sole mineralne – sód, magnez, krzem. Aminokwasy mają tutaj działanie nawilżające oraz odżywiające, mogą spowalniać również procesy starzenia. Sole mineralne działają tonująco i nawilżająco. Wyciąg z pereł może ponadto wygładzać i rozjaśniać blizny, łagodzić objawy trądziku i redukować rozstępy. Odtruwa i rozjaśnia skórę, posiada działanie przeciwbakteryjne. Kolejnym składnikiem jest jedwab. Wbrew pozorom, jest to jedno z najbardziej wytrzymałych włókien występujących w przyrodzie. Jedwab jest zbudowany głównie z białek takich jak enzyna i fibroina. Znajduje się w nim również aż 18 różnych aminokwasów, które doskonale wpływają na zdrowie naszej skóry. Opóźniają one pojawianie się zmarszczek, nadają skórze elastyczności oraz sprężystości. Jedwab zatrzymuje również wodę w skórze, sprzyjając znacznie lepszemu jej nawilżaniu. W kosmetykach często stosowane jest również złoto. Wykazuje ono przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Poprawia również koloryt i sprężystość skóry.