Czy Sol de Janeiro (L'Occitane) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Sol de Janeiro cruelty-free znajdziesz na soldejaneiro.com, Sephora i Amazon.

Sol de Janeiro jest *Cruelty-Free

Sol de Janeiro potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Sol de Janeiro jest *Cruelty-Free.

2021 Update: L'Occitane niedawno ogłosiło, że przejmie większościowy pakiet udziałów (83%) w Sol de Janeiro. L'Occitane nie jest korporacją cruelty-free.

*L'Occitane posiada większościowy udział w Sol de Janeiro. L'Occitane jest korporacją, która NIE jest cruelty-free, ponieważ pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach.

To Twój wybór, czy chcesz wspierać czy bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam Cię do zrobienia tego, co jest dla Ciebie wygodne, ale myślę, że ważne jest, aby ujawnić, że L'Occitane posiada większościowy pakiet udziałów w Sol de Janeiro.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co jest obecnie napisane na stronie Sol de Janeiro:

What About China's Animal Testing Laws?

Sol de Janeiro potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj też, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Sol de Janeiro nie jest w 100% wegańskie

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Sol de Janeiro, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów Sol de Janeiro są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Sol de Janeiro są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Ponadto, Sol De Janeiro stwierdza na swojej stronie FAQ,

"Wszystkie nasze produkty są wegańskie, z wyjątkiem naszych masek do ust Brazilian Kiss Cupuaçu, ponieważ zawierają one wosk pszczeli".

Wegańska polityka

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Ale zwykle oznacza to brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Sol de Janeiro?

Według strony FAQ Sol De Janeiro, twierdzą, że ich produkty "są wykonane w USA z najlepszych globalnie pozyskiwanych składników, w tym tych, które są rdzenne dla lasów amazońskich w Brazylii".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby dodać efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem Sol de Janeiro, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"W naszych produktach używamy całkowicie naturalnej miki, a Sol de Janeiro działa w ramach Inicjatywy Etycznego Handlu, aby zapewnić, że nasza mika jest pozyskiwana w sposób odpowiedzialny. Wszyscy nasi partnerzy podzielają nasze zobowiązanie do przestrzegania ducha i zasad kodeksu, a nasz łańcuch dostaw jest regularnie kontrolowany, aby zapewnić, że utrzymujemy najwyższe standardy etyczne."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Sol de Janeiro jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!