Makijaż kosmetykami mineralnymi bez tajemnic
Kosmetyki mineralne już od dłuższego czasu cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet o cerze wrażliwej, charaktertyzującej się skłonnością do alergii.
Trudno się temu dziwić, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami w pełni naturalnymi i delikatnymi, w przypadku których można mieć pewność, że nie wywołają alergii. Nie można jednak zapominać o tym, że nakłada się je nieco inaczej niż klasyczne rozwiązania tego typu, chcąc więc wykonać solidny makijaż mineralny, warto zapoznać się z krótkim poradnikiem. Gdy mówimy o największych atutach kosmetyków tego typu nie możemy nie dostrzec tego, że nie tylko nie wywołują one reakcji alergicznych, ale dodatkowo charakteryzuje je pozytywny wpływ na kondycję skóry. Co warte podkreślenia, makijaż mineralny wygląda tak samo naturalnie, jak tradycyjny i to nawet pomimo tego, że sam sposób nakładania kosmetyków jest nieco inny. Tu kluczowe znaczenie ma sypka konsystencja kosmetyków tego typu, przyczynia się ona bowiem do tego, że bardzo szybko się osypują.
Ich aplikacja nie jest trudna, wymaga jednak pewnej sprawności. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć zasada mówiąca o tym, że niewskazane jest wkładanie pędzla bezpośrednio do słoiczka z kosmetykiem. Najlepiej odrobinę proszku wysypać do szklanej lub plastikowej miseczki i dopiero potem wykorzystać pędzel do nabierania kosmetyku. Nie można też zapomnieć o tym, jak ważne jest strząśnięcie nadmiaru pudru. W innym przypadku na twarzy mogą pozostać niezbyt estetyczne smugi będące konsekwencją osypującego się proszku. Już choćby dlatego kilkukrotne powtarzanie tej czynności jest znacznie lepsze niż aplikacja zbyt dużej ilości kosmetyku od razu. Jeśli nie będziemy stosować się do tej zasady, powinnyśmy liczyć się również z tym, że zbyt duża ilość proszku na twarzy może wywołać niezbyt przyjemny efekt maski. Jeśli więc korzystamy z miseczki, nie warto wsypywać do niej zbyt wiele proszku, zawsze należy bowiem mieć na uwadze to, że kosmetyki mineralne są wyjątkowo wydajne.
Gdy mamy do czynienia z pudrem mineralnym, dość szybko możemy odkryć, że jego konsystencja jest nieco inna niż ta, która charakteryzuje jego klasyczny odpowiednik. To właśnie ta lżejsza formuła przyczynia się do tego, że nie tylko nie zatyka porów, ale także jest zdecydowanie bardziej sypki. Jeszcze przed pierwszą aplikacją wskazane jest więc wybranie odpowiedniego pędzla. Tu najlepszym rozwiązaniem wydaje się pędzel typu flat albo kabuki, a przy wyborze warto mieć na uwadze to, na jakim efekcie końcowym nam zależy. Przy pędzlu typu flat mamy do czynienia z mocniejszym kryciu, puszyste włosie zaokrąglonego pędzla kabuki jest zaś zdecydowanie delikatniejsze. To właśnie ten pędzel jest więc polecany osobom charakteryzującym się szczególnie wrażliwą cerą. Jeszcze przed nałożeniem podkładu warto nawilżyć twarz kremem, a następnie poczekać, aż wchłonie się on. Osoby, które zmagają się z problemem cery charakteryzującej się skłonnością do przetłuszczania się mogą też wykorzystać w tym celu transparentny puder.
Sam puder mineralny nie powinien być sypany, ale wcierany w twarz. Pozwoli mu to na lepsze przyklejenie się do nałożonego wcześniej na skórę kremu. Nie można też zapominać o tym, że ruchy wykonywane pędzlem powinny być okrężne zaczynając się od policzków, a następnie kierując się ku brzegowi twarzy. Pełne krycie cery, dla której charakterystyczne są liczne niedoskonałości możliwe jest przede wszystkim dzięki aplikacji kosmetyków mineralnych na mokro – pędzlem spryskanym odpowiednią substancją.