Czy Nanogen jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Nanogen jest Cruelty-Free

Nanogen potwierdza, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Nanogen za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie podane na stronie internetowej Nanogen:

What About China's Animal Testing Laws?

Firma Nanogen potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego też nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Głównym powodem, dla którego NIE sprzedajemy w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych jest to, że ich polityka testowania na zwierzętach nie jest zgodna z naszą własną".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Nanogen nie jest w 100% wegański

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Nanogen, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Nanogen są wegańskie?

Zapytałem Nanogen, które z ich produktów są wegańskie, a oni uprzejmie dostarczyli mi listę ich wegańskich i niewegańskich pozycji (patrz poniżej).

"Wiele z naszych produktów, które zawierają keratynę lub Cera Alba (wosk pszczeli) nie są wegańskie. Proszę zobaczyć naszą pełną listę poniżej:"

Vegan:

 • Hair Fibre Locking Spray
 • Serum pielęgnacyjne z czynnikiem wzrostu włosów
 • Odżywka zagęszczająca dla kobiet

Non-Vegan:

 • Keratynowe włókna do włosów
 • Rozpylacz włókien
 • Szampon 7 w 1 dla kobiet
 • Szampon i odżywka 5 w 1 dla mężczyzn
 • Nawilżacz do włosów
 • Szampon zagęszczający dla mężczyzn
 • Szampon zagęszczający dla kobiet
 • Odżywka zagęszczająca dla mężczyzn
 • Zagęszczająca odżywka termoochronna
 • Spray zagęszczający włosy Root Boost

Disclaimer: Ta wegańska lista została dostarczona przez Nanogen, ale zachęcam do sprawdzenia i przeczytania składników przed zakupem. Bierzemy te wegańskie listy dostarczone przez marki na wartość nominalną, a to nie zawsze jest kompletna lub najbardziej aktualna lista. Dzielę się tylko tym, co marki powiedziały mi konkretnie, aby zapewnić wam wszystkim dodatkowe informacje. Tak więc, kontynuujcie swoje badania i zawsze sprawdzajcie składniki.

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem Nanogen, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Mika pochodzi od dostawców, którzy pracują zgodnie z etycznymi praktykami pracy przy użyciu metod przyjaznych dla środowiska i mają identyfikowalny łańcuch dostaw.

Zapewniamy, że nasze składniki są wysokiej jakości i pozyskiwane w sposób odpowiedzialny poprzez regularne, rygorystyczne audyty dostawców, podobnie jak wymagania dotyczące uzyskania i utrzymania naszych akredytacji systemów produkcyjnych i jakościowych: ISO 22716 for Cosmetic Manufacturing, ISO 9001:2015 Quality Management System."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Nanogen jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!