Najlepsze ekologiczne i zrównoważone etui na telefony 2021 roku

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Szukasz ekologicznego i zrównoważonego etui na telefon? Szukałem takiego przez ostatnie kilka miesięcy i pomyślałem, że podzielę się kilkoma ekologicznymi etui na telefony, które znalazłem. Wraz z tym, co sprawia, że każdy z nich jest zrównoważony i różni się od innych zrównoważonych etui na telefon. A także niektóre wady i opinie klientów, które wziąłem pod uwagę, próbując zdecydować, które etui na telefon kupić.

Zasadniczo szukałem czterech rzeczy: (1) z jakiego materiału wykonane jest etui na telefon? (2) w jaki sposób mogę go prawidłowo zutylizować, gdy już z nim skończę? np. czy nadaje się do kompostowania w domu? czy firma oferuje program recyklingu zwrotnego? (3) czy etui jest trwałe i wytrzymałe na podstawie opinii klientów? (4) i musi dobrze wyglądać!

I dodatkowe punkty bonusowe za wspieranie firm, które przekazują darowizny na cele społeczne, używają zrównoważonych, roślinnych lub pochodzących z recyklingu materiałów, oferują system zamkniętego obiegu i znajdują się blisko mnie.

Skończyło się na zamówieniu jednej z marek wymienionych poniżej, zobacz, którą zdecydowałem się kupić na samym końcu tego posta!

Zrównoważone etui na telefony

Oto kilka ekologicznych i zrównoważonych etui na telefony, które znalazłem:

Reveal - Wood Phone Cases

Drewniane etui na telefony Reveal

Reveal jest znany ze swoich drewnianych akcesoriów technicznych, więc naturalnie ma kolekcję etui na telefony wykonanych z trwałych i odnawialnych materiałów, takich jak drewno, korek i bambus. Reveal przekazuje również darowizny na rzecz wybranych organizacji non-profit (do tej pory przekazano 110 tysięcy dolarów) i sadzi drzewo za każdy sprzedany produkt.

Co sprawia, że etui na telefony Reveal są zrównoważone?

Reveal oferuje kilka stylów etui na telefony, z których niektóre są wykonane z korka lub bambusa. Mają również kolekcję etui wykonanych z drewna i/lub mieszanki drewna i plastikowej żywicy.

Należy jednak pamiętać, że etui Reveal nie nadają się do kompostowania. Ich etui mają wewnętrzną powłokę wykonaną z poliwęglanu (bez PVC), a wewnętrzna wyściółka wykonana jest z poliestrowego mikro-zamszu pochodzącego z recyklingu.

Co odróżnia Reveal od innych zrównoważonych etui na telefony?

 • obudowa z drewna, korka i bambusa oferuje wyjątkowy wygląd i jest solidna

Wady:

 • Reveal ma tylko etui na iPhone'a (sprawdź 15:21, jeśli chcesz mieć korkowe etui na Androida lub iPhone'a, mają siedzibę w Szwecji).
 • ich etui nie są kompostowalne ani biodegradowalne, ponieważ zawierają plastikową podszewkę (to samo dotyczy etui na telefon z korka 15:21)
 • nie informują, jak prawidłowo pozbywać się swoich etui, ani nie oferują programu recyklingu zwrotnego.
Kompostowalne etui na telefon Pela

Kompostowalne etui na telefon Pela

Pela jest firmą kanadyjską, ale wysyła swoje produkty na cały świat z centrami dystrybucyjnymi w Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii i UE. Pela posiada również certyfikat B Corp, jest członkiem 1% for the Planet i posiada certyfikat neutralności klimatycznej.

Co sprawia, że etui na telefony Pela są zrównoważone?

Etui Pela są wykonane z bio-plastiku i "odpadów" z włókien słomy lnianej uprawianych w Saskatchewan. Ich charakterystyczny materiał Flaxstic jest wykonany w 45% z materiałów pochodzenia roślinnego. Tylny panel przezroczystego etui wykonany jest w 100% z materiałów pochodzenia roślinnego.

Etui Pela są w 100% kompostowalne na podwórku, twierdząc, że w pełni rozkładają się w mniej niż 6 miesięcy. Obejrzyj film Emmy (The Simple Environmentalist) pokazujący, jak jej stare etui Pela rozłożyło się w ciągu czterech miesięcy.

Co odróżnia Pela od innych kompostowalnych etui na telefony?

 • Etui Pela jest łatwo kompostowalne i w pełni rozkłada się w ciągu 3-6 miesięcy, inne marki podają 6-36 miesięcy (patrz poniżej).
 • Pela 360 - BEZPŁATNIE przyjmą Twoje stare etui na telefon (innej marki) w celu recyklingu lub upcyklingu, a jeśli jest to stare etui Pela, przetworzą je na nowy produkt Pela lub kompostują.
 • Pela ma jeden z największych asortymentów etui na telefony w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, zarówno dla iPhone'ów, jak i telefonów z systemem Android.
 • Pela oferuje gwarancję ochrony ekranu na prawie wszystkie swoje etui na telefony.

Wady etui Pela:

 • Niektórzy klienci twierdzą, że kolor z czasem zaczyna blaknąć
Etui na dysk Nimble

Etui na dyski Nimble

Firma Nimble znana jest z tworzenia produktów technicznych z ekologicznych materiałów. Oferuje linię etui na telefony wykonanych w 100% z płyt kompaktowych pochodzących z recyklingu. Nimble posiada również certyfikat B Corp, jest członkiem 1% for the Planet i posiada certyfikat neutralności klimatycznej.

Co sprawia, że etui na telefon Nimble jest ekologiczne?

Etui Nimble są wykonane w 100% z płyt kompaktowych pochodzących z recyklingu, a przy każdym zakupie otrzymasz bezpłatną etykietę wysyłkową, aby wysłać zużyte plastikowe etui do odpowiedzialnego recyklingu.

Ponadto opakowania ich produktów nie zawierają plastiku i są wykonane z makulatury pochodzącej z recyklingu.

Co odróżnia etui Nimble od innych zrównoważonych etui na telefony?

 • etui na telefon jest wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu
 • Nimble oferuje bezpłatną etykietę wysyłkową przy każdym zakupie, aby odesłać stare etui do recyklingu.
 • Nimble oferuje program Recycle & Reward, w ramach którego można wysyłać do nich płyty kompaktowe, a oni zamienią je w materiał REPLAY™ do tworzenia nowych produktów Nimble.

Wady:

 • Nimble ma tylko etui na iPhone'a
 • Mimo że są wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu, ich etui nie nadają się do kompostowania ani biodegradacji.
Etui na urządzenia mobilne A Good CompanyEtui na urządzenia mobilne A

Good

Company

A Good Company posiada kolekcję zrównoważonych i w 100% kompostowalnych etui na urządzenia mobilne, które zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Szwecji. A Good Company posiada również certyfikat B Corp i przekazuje 4% na cele promujące zrównoważony rozwój i zajmujące się kwestiami takimi jak zmiany klimatu.

Co sprawia, że obudowy mobilne A Good Company są zrównoważone?

A Good Company twierdzi, że ich etui na telefony są "w 100% wykonane z roślin" i wykonane z produktu ubocznego pochodzącego z ekologicznej uprawy siemienia lnianego.

Twierdzą również, że ich etui są w 100% kompostowalne i można je "zasadzić w ogrodzie, gdzie ulegną biodegradacji". Zapytałem ich, jak długo trwa całkowity rozkład ich etui, a oni odpowiedzieli mi, że od sześciu tygodni do trzech miesięcy, w zależności od pogody.

Co wyróżnia etui mobilne A Good Company?

 • każdy projekt obudowy jest drukowany ręcznie
 • twierdzi, że ich etui rozpadnie się całkowicie w ciągu 6 tygodni do 3 miesięcy
 • różnorodność kolorów i unikalnych wzorów do wyboru
 • Pozytywny wpływ na klimat - twierdzą, że używają 0% tworzyw sztucznych z ropy naftowej, ponownie wykorzystują całą wodę i prowadzą swoją fabrykę przy użyciu energii słonecznej i wodnej. Oto zestawienie ich śladu środowiskowego.
 • Dobra pętla - pozwala zwrócić stare etui, a oni poddadzą je recyklingowi w celu wyprodukowania nowych.

Wady:

 • wielu klientów stwierdziło, że farba i powłoka zaczynają odpryskiwać i łuszczyć się w ciągu kilku dni lub tygodni użytkowania etui
 • niektórzy użytkownicy twierdzili, że etui nie zapewnia pełnej ochrony i nie jest trwałe ani długotrwałe.
CASETiFy - Kompostowalne etui na telefon

CASETiFy - Kompostowalne etui na telefon

CASETiFy ma siedzibę w Hongkongu i Los Angeles i nie wszystkie etui CASETiFy są kompostowalne, ale mają kolekcję konfigurowalnych kompostowalnych etui na telefony. Twierdzą również, że przekazują drzewo za każde sprzedane kompostowalne i biodegradowalne etui (ale chyba nie za inne etui na telefon? ????).

Co sprawia, że kompostowalne etui na telefon CASETiFy są zrównoważone?

Są wykonane z materiałów na bazie bambusa lub ecotify ™, które, jak twierdzą, są ich zastrzeżoną mieszanką biopolimerów, skrobi i bambusa. Nie ujawniają jednak, jaki procent stanowią materiały pochodzenia roślinnego.

CASETiFy twierdzi, że są w 100% biodegradowalne i w 100% kompostowalne, strona internetowa mówi o 180 dniach w kompostowaniu przemysłowym. Ale kiedy ich o to zapytałem, powiedzieli mi, że ich kompostowalne obudowy nadają się do kompostowania w domu, stwierdzając: "Najnowsza wersja kompostowalnej obudowy pozbyła się pierścienia kamery do piaskowania i z powodzeniem zaprojektowała ją tak, aby była całkowicie kompostowalna na podwórku / w domu".

Firma uruchomiła również program recyklingu w Stanach Zjednoczonych i Hongkongu, w ramach którego można wysłać stare etui na telefon, a oni poddadzą je recyklingowi, ponownemu użyciu, upcyklingowi lub bezpiecznej utylizacji za pośrednictwem inicjatywy TerraCycle Zero Waste Initiative.

Co odróżnia CASETiFy od innych zrównoważonych etui na telefony?

 • oferują personalizację, dzięki której możesz wydrukować swoje imię lub dowolny tekst na obudowie telefonu

Wady:

 • Nie wszystkie ich etui na telefony nadają się do kompostowania. Ich główna kolekcja wykonana jest z plastiku, który, jak twierdzą, w 50% pochodzi z recyklingu poużytkowego.
 • mieszane komunikaty - ich strona internetowa mówi o kompostowaniu przemysłowym, ale powiedzieli mi, że są kompostowalne w domu.
 • Zapytałem CASETiFY, ponieważ ich strona internetowa mówi o 180 dniach w kompostowaniu przemysłowym, ile czasu zajmuje całkowity rozkład w kompostowaniu domowym, a oni odpowiedzieli, że "będziemy sprawdzać z naszym zespołem produkcyjnym i szukać bardziej szczegółowych informacji. Gdy tylko będziemy mieli więcej informacji do przekazania, natychmiast się z Tobą skontaktujemy". Przekażę aktualizację, jeśli się do mnie odezwą.
Urban Armor Gear - seria Outback

Urban Armor Gear - seria Outback

Urban Armor Gear oferuje linię kompostowalnych etui na telefony o nazwie Outback Series. Ale nie wszystkie etui na telefony Urban Armor Gear są zrównoważone lub kompostowalne.

Co sprawia, że etui na telefon Urban Armor Gear jest ekologiczne?

Etui na telefon z serii Outback wykonane jest z bioplastiku, mieszanki PLA, PBAT i kompozytu z włókna bambusowego. Nie podano jednak, jaki procent stanowią materiały pochodzenia roślinnego. Urban Armor Gear twierdzi, że etui na telefon jest w 100% kompostowalne, rozkładając się w ciągu 180 dni w przemysłowym zakładzie kompostowania, a kompostowanie w domu zajmie od 6 miesięcy do 4 lat.

Co wyróżnia etui na telefon Urban Armor Gear?

 • Kompostowalne etui na telefon Urban Armor Gear ma gładkie wykończenie i nie ma tradycyjnego, nakrapianego wyglądu, jaki mają inne kompostowalne etui na telefon.

Wady:

 • Nie wszystkie ich etui na telefony nadają się do kompostowania. Ich główna kolekcja wykonana jest z plastiku.
 • Ograniczone opcje kolorystyczne i wzornicze, ich seria Outback jest obecnie dostępna tylko w kolorze czarnym i liliowym.
Redhan Bio-Case

Redhan Bio-Case

Redhan ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i na Malediwach, oferuje kolekcję biodegradowalnych etui i akcesoriów do telefonów. Rehan sadzi również drzewo za każdy sprzedany produkt, a każdy telefon oddaje 5% lub więcej na cele społeczne.

Co sprawia, że etui na telefon Redhan jest ekologiczne?

Etui Redhan Bio-Cases są wykonane z mieszanki bioplastiku i rzeczywistych włókien roślinnych, ale nie określają procentowego udziału materiałów pochodzenia roślinnego.

Twierdzą, że ich etui na telefony są biodegradowalne i rozkładają się naturalnie w ciągu 6-36 miesięcy. Zapytałem ich, dlaczego tak duży zakres od 1/2 do 3 lat i powiedzieli mi, że "dokładny czas rozkładu zależy w dużej mierze od czynników środowiskowych. W kompoście przemysłowym z odpowiednim napowietrzeniem i właściwą temperaturą rozkład będzie znacznie szybszy. Będzie wolniejszy na przykład w kompoście przydomowym".


Znalazłem również kilka innych biodegradowalnych marek etui na telefony, które twierdzą podobnie, że ich etui są kompostowalne i wykonane z materiałów pochodzenia roślinnego, ale nie ujawniają dokładnego procentu materiałów pochodzenia roślinnego. Mają one również bardzo długi okres rozkładu od 6 do 36 miesięcy. Nie podają też, czy ich etui na telefony są kompostowalne poprzez kompostowanie domowe/przydomowe czy przemysłowe.

Więcej "kompostowalnych" etui na telefony

Love ur Planet - z siedzibą w Australii, ich etui na telefon jest wykonane z drewna, pszenicy, bambusa i bioplastiku i twierdzi, że jest w 100% kompostowalne w ciągu 36 miesięcy. Oferują również klientom możliwość odesłania etui, które zostaną dla nich skompostowane.

Pangea Case - z siedzibą w Wielkiej Brytanii, w 100% biodegradowalne i kompostowalne etui na telefon wykonane z "włókien roślinnych". Twierdzi, że ich etui rozpadnie się w ciągu 24 miesięcy w środowisku kompostowalnym. W odpowiedzi e-mailowej Pangea stwierdziła, że ich producent twierdzi, że ich etui są kompostowalne na podwórku. Wygląda jednak na to, że firma nie przeprowadziła własnych ani żadnych niezależnych testów, aby potwierdzić te twierdzenia producenta.

Wave - z siedzibą w Wielkiej Brytanii, twierdzi, że ich etui na telefon jest biodegradowalne i wykonane z bioplastiku pochodzącego ze słomy pszennej. Ale kiedy zapytałem ich, ile czasu zajmuje całkowite rozłożenie ich etui, powiedzieli mi: "chociaż nie przeprowadziliśmy jeszcze żadnych niezależnych testów, etui są kompostowalne w przemysłowych kompostowniach i rozkładają się w ciągu około 90 dni".

Mellow - z siedzibą w Kanadzie, ich w 100% biodegradowalne i kompostowalne etui na telefony są wykonane z "bioplastiku produkowanego z odnawialnych źródeł biomasy", który według nich rozkłada się od 6 miesięcy do 2 lat. Mellow oferuje klientom możliwość odesłania etui z powrotem do nich, a oni je dla nich skompostują.

Nativacase - z siedzibą w Australii, kompostowalne etui na telefon wykonane z naturalnych włókien, głównie słomy pszennej i naturalnych polimerów. Twierdzi, że ich etui jest kompostowalne i zacznie się rozkładać w ciągu kilku miesięcy, a całkowicie rozłoży się w mniej niż dwa lata.

Wilma - z siedzibą w Szwecji, twierdzi, że ich etui na telefon jest wykonane w 100% z biodegradowalnych materiałów, ale poza tym nie mogłem znaleźć niczego, co potwierdzałoby ich biodegradowalne twierdzenia. Wysłałem do nich e-mail z zapytaniem, ale nigdy nie otrzymałem odpowiedzi. Nie mają też żadnych recenzji na swojej stronie internetowej. Nabywcy na Amazon twierdzą, że ich etui na telefon zostało dostarczone w plastikowej torbie.

Szukając etui na telefon, byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że niektóre marki nie przeprowadziły niezależnych testów, ale nadal sprzedają i twierdzą, że ich etui są kompostowalne.

Radziłbym, jeśli jesteś zainteresowany jednym z powyższych "kompostowalnych" etui na telefon, zapytać firmę, ile czasu zajmuje całkowite rozłożenie ich etui? i czy ich etui na telefon można łatwo kompostować w warunkach przemysłowych lub domowych / przydomowych? Zapytaj również, z jakich materiałów wykonane są ich kompostowalne etui na telefon i jaki procent stanowią materiały pochodzenia roślinnego?


Jakie etui na telefon ostatecznie wybrałem?

Zdecydowałem się kupić kompostowalne etui na telefon Pela, ponieważ podoba mi się, że są certyfikowanym B Corp, Certified Climate Neutral i kanadyjską firmą. Wydawało mi się również, że Pela jest najbardziej przejrzysta, jeśli chodzi o materiały i kompostowalność. Podobało mi się również to, że mogę wysłać do nich moje stare etui na telefon za darmo, a oni poddadzą je recyklingowi lub upcyklingowi.

Początkowo nie podobał mi się żaden z projektów Pela i nie byłem fanem nakrapianego wyglądu, więc rozważałem jeden z A Good Company i Urban Armor Gear. Ale Pela niedawno wypuściła nowy projekt, który naprawdę mi się spodobał! Ale na pewno dam ci znać, co o tym myślę, gdy tylko się pojawi.

Jeśli podobał Ci się ten przewodnik po produktach ekologicznych, zapisz się do naszego comiesięcznego newslettera, aby uzyskać więcej zasobów i informacji, które pomogą Ci stworzyć znaczące nawyki na rzecz pozytywnych zmian! Możesz nas również znaleźć na Instagramie i Facebooku.