Idealny makijaż z wykorzystaniem pudru mineralnego

Jak wykonać perfekcyjny makijaż mineralny? Pierwszy kontakt z pudrem mineralnym może być dla nas pewnym zaskoczeniem. Oczywiście, mamy świadomość tego, jak korzystny potrafi być jego wpływ na nasze zdrowie, nie zawsze zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że różni się on w dość istotny sposób od swojego klasycznego odpowiednika. Tu na pierwszy plan wysuwa się jego lżejsza forma, dzięki której nie musimy obawiać się o to, że będzie zatykać pory, sporym utrudnieniem może jednak okazać się i to, że jest to puder dość sypki. Jego nakładanie nie jest przesadnie skomplikowane, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że może wymagać od nas pewnej wprawy. Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać jest więc zaopatrzenie się w jeden z dwóch rodzajów pędzli. Może być to zarówno pędzel flat top, jak i kabuki, a wybór uzależniony jest przede wszystkim od tego, na jakim kryciu nam zależy.

Flat top to pędzel, dla którego charakterystyczne jest włosie zbite i gęste, okazuje się więc nieoceniony, jeśli chcemy zagwarantować sobie mocniejsze krycie. Kabuki to pędzel znacznie bardziej delikatny, z pewnością zostanie więc doceniony przez te z pań, które charakteryzują się cerą bardziej wrażliwą. Sięgając po kosmetyki mineralne nie powinniśmy zapominać również o tym, aby z odpowiednim wyprzedzeniem starannie nawilżyć twarz kremem, a następnie poczekać aż wspomniany krem się wchłonie. Jeśli nasza cera wykazuje się skłonnością do przetłuszczania się, a także wówczas, gdy myślimy o dokładniejszym kryciu, dobrym pomysłem jest nałożenie cienkiej warstwy transparentnego pudru jeszcze przed wykonaniem właściwego makijażu.

Nie powinno się też zapominać o tym, że puder nie powinien być sypany na twarz, ale wcierany w nią. Wtedy lepiej przykleja się do nałożonego na nią kremu. Osoby, którym zależy na zatuszowaniu poważnych niedoskonałości powinny zastanowić się również nad tym, czy nie stosować tak zwanej aplikacji na mokro. W tym celu końcówka pędzla powinna zostać spryskana wodą, dobrym pomysłem jest przy tym butelki z atomizerem dającym pewność, że jej ilość odpowiada naszym potrzebom i zapewnia odpowiednią przyczepność.