Czy Dermablend (L'Oreal) jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Dermablend cruelty-free można znaleźć na Amazon oraz w Ulta, Shoppers Drug Mart, London Drugs.

Dermablend jest *Cruelty-Free

Firma Dermablend potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Dermablend jest *Cruelty-Free.

*Dermablend jest własnością L'Oreal, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ zezwala na testowanie na zwierzętach produktów niektórych innych marek.

To Twój wybór, czy chcesz wspierać, czy bojkotować marki wolne od okrucieństwa, których właścicielem jest firma macierzysta, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma "dobrej" lub "złej" odpowiedzi na to pytanie. Zachęcam Cię do robienia tego, co jest dla Ciebie wygodne, ale uważam, że ważne jest, aby ujawnić, że L'Oreal jest właścicielem Dermablend.

Poniżej znajduje się informacja na stronie internetowej Dermablend:

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Firma Dermablend potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane, zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Dermablend nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Dermablend, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją na stronie internetowej Dermablend o ofercie produktów wegańskich:

Jak rozpoznać, które z produktów Dermablend są wegańskie?

Dermablend wyraźnie oznacza wszystkie swoje wegańskie produkty na swojej stronie internetowej. Zobacz poniższy przykład.

Lista produktów wegańskich Dermablend

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Dermablend, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje na temat tego, które produkty są wegańskie, a które nie, sprawdź ich stronę internetową.

Poniższe produkty Dermablend są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych. Ta lista produktów wegańskich została dostarczona przez Dermablend.

 • Puder bananowy
 • Kompaktowy puder rozświetlający
 • Korektor kryjący Cover Care Full Coverage Concealer
 • Flawless Creator Liquid Foundation Drops
 • Rozświetlacz Glow Creator Highlighter Makeup
 • Podkład Insta-Grip Jelly
 • Intensywny puder w kamuflażu (Intense Powder Camo® Foundation)
 • Makijaż nóg i ciała
 • Puder rozświetlający Loose Setting Powder
 • Rozpuszczalnik do makijażu
 • Podkład pod makijaż matowy Poresaver
 • Powder-Setter Spray do utrwalania makijażu
 • Pigmenty Quick Fix™ Color Correcting Powder
 • Korektor w płynie Smooth Liquid Camo Concealer
 • Podkład Smooth Liquid Camo

Nie jest wegański - Dermablend

Poniżej znajduje się lista produktów Dermablend, które zawierają wosk pszczeli i nie są wegańskie:

 • Podkład Cover Creme (zawiera wosk pszczeli) - nie jest wegański
 • Quick-Fix Body (zawiera wosk pszczeli) - nie jest wegański
 • Quick-Fix Concealer (zawiera wosk pszczeli) - nie wegański

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja oznaczenia "Vegan". Zazwyczaj jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to: karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Dermablend, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Mika jest minerałem używanym w różnych gałęziach przemysłu, w tym w niewielkim stopniu w przemyśle kosmetycznym, gdzie może być wykorzystywana jako pigment. Dermablend, oddział L'Oréal USA, reprezentuje mniej niż 0,05% światowego rynku miki, a 98% tej ilości pochodzi z bezpiecznych źródeł.

Obecnie ponad 60% naturalnej miki Grupy L'Oréal pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, a pozostała część z innych krajów, w tym z Indii. W Indiach, mika pochodzi głównie z regionów dotkniętych problemami społecznymi i ekonomicznymi, gdzie istnieje ryzyko pracy dzieci, niebezpiecznych warunków pracy oraz gdzie łańcuch dostaw obejmuje wiele osób. Pomimo tych wyzwań, Grupa L'Oréal zobowiązała się pozostać w Indiach i zapewnić identyfikowalność i przejrzystość naszego łańcucha dostaw. Wierzymy, że zaprzestanie stosowania miki indyjskiej jeszcze bardziej pogorszyłoby sytuację w regionie. Ponadto, lokalne organizacje pozarządowe i eksperckie popierają wysiłki podejmowane w celu zabezpieczenia łańcucha dostaw miki, a tym samym poprawy warunków życia i pracy w regionie. Więcej o podjętych przez nas działaniach można przeczytać tutaj: http://www.lorealusa.com/csr-commitments/l%E2%80%99or%C3%A9al-answers/sustainable-sourcing-of-mica".

Dermablend odpowiedział i przedstawił politykę etyczną firmy macierzystej L'Oreal dotyczącą miki. L'Oreal jest członkiem-założycielem Inicjatywy Odpowiedzialnej Miki i twierdzi, że zapewnia odpowiedzialne pozyskiwanie indyjskiej miki.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że Dermablend jest firmą wolną od okrucieństwa i wegańską, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!