Czy Biossance jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Biossance cruelty-free można znaleźć na biossance.com, Sephora, Cult Beauty oraz na Amazon.

Biossance jest wolny od okrucieństwa

Firma Biossance potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Biossance jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Biossance dotyczącej testów na zwierzętach, które znajdują się na jej stronie internetowej:

Ponadto, wysłałam do Biossance e-mail z prośbą o więcej informacji na temat ich polityki dotyczącej testów na zwierzętach. Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi, którą otrzymałam od marki:

"Produkty Biossance nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych w procesie produkcji ani w produkcie końcowym.

Nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach w żadnej części procesu produkcji i nie prosimy osób trzecich o testowanie naszych produktów lub składników na zwierzętach w naszym imieniu.

Nie prowadzimy wysyłki ani sprzedaży międzynarodowej (wszędzie tam, gdzie testy na zwierzętach są wymagane przez prawo)".

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Firma Biossance potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Biossance jest w 100% wegański

Firma Biossance potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Zamiast skwalenu pozyskiwanego z wątroby rekina, Biossance stosuje odnawialną substancję alternatywną, pozyskiwaną z trzciny cukrowej. W rezultacie, jak twierdzą, ich wegański skwalen uratował 2 miliony rekinów.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oficjalnej strony internetowej Biossance zawierający informacje na temat produktów wegańskich:

Zasady Wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Biossance?

Zapytałam firmę Biossance, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"Nasze produkty powstają w San Francisco, w Kalifornii, a trzcina cukrowa jest pozyskiwana w sposób etyczny z Brazylii".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę Biossance, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Nasza mika jest pozyskiwana w sposób etyczny z kopalni znajdującej się tutaj w Ameryce! W rzeczywistości znajduje się ona w Georgii.
Tak, wymagamy dokumentacji od wszystkich naszych sprzedawców i dostawców - są oni nieustannie potrójnie sprawdzani!
Nasz mieniący się olejek do ciała jest jedynym produktem, który zawiera ten składnik".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Biossance jako produktu cruelty-free i wegańskiego, a wybierając razem cruelty-free, możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!