Jak wykonać dobry makijaż mineralny?

jak zrobić makijaż mineralnyNakładanie makijażu mineralnego budzi pewne wątpliwości wśród kobiet, które po raz pierwszy mają do czynienia z kosmetykami tego typu. Istnieje jednak kilka metod, które można wówczas stosować, każda z nas powinna więc bez trudu znaleźć tą, która odpowiada jej w największym stopniu. Jeśli zależy nam na lekkim kryciu wystarczy, że lekko oprószymy twarz pudrem mineralnym wykorzystując w tym celu puchaty pędzel. Gdy zaś interesuje nas średnie lub pełne krycie, dobrym rozwiązaniem będzie zakup specjalnego pędzla kabuki. Jest on zazwyczaj mniejszy niż klasyczny pędzel do pudru, charakteryzuje go przy tym bardziej zbite włosie o dużej gęstości. Bez względu na to, na jakim rodzaju makijażu nam zależy, pierwszym krokiem powinno być odsypanie niewielkiej ilości produktu bezpośrednio na wieczko opakowania.

Dzieje się tak dlatego, że kosmetyki mineralne wykorzystywane są w mniejszej ilości niż ich klasyczne odpowiedniki, a c za tym idzie, nie trzeba niepotrzebnie ich marnować. Również nakładanie produktu na pędzel powinno zostać poprzedzone dotknięciem nim o wieczko. Wskazane jest też kilka okrężnych ruchów umożliwiających produktowi wniknięcie we włosie. Ewentualny nadmiar produktu należy usunąć z włosia pędzla, jeśli bowiem zastosujemy zbyt obfita warstwę makijażu mineralnego, również on będzie wyglądał nienaturalnie. Przy samym makijażu może stosować zarówno metodę stemplowania, jak i okrężnych ruchów, za każdym razem warto przy tym pamiętać o delikatności.

jak wykonać makijaż mineralnyMałe, koliste ruchy wykonywane dookoła twarzy umożliwiają nam uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, czy puder został nałożony równomiernie. Gdy stosujemy pędzel kabuki, a zależy nam na pełnym kryciu, dobrym rozwiązaniem jest spryskanie go mgiełką lub wykorzystanie w tym celu wody termalnej. Ciekawym rozwiązaniem jest też delikatne spryskanie twarzy już po nałożeniu podkłady, co powinno pomóc paniom, które borykają się z problemem wywołanym przez suchą cerę. Warto też pamiętać, że makijaż mineralny może być nakładany po zastosowaniu kosmetyków nawilżających, warto jednak zadbać o to, aby wcześniej dokładnie się one wchłonęły. Sucha cera powinna być przy tym nawilżana ze szczególną starannością.