Herbata Cistus korzyści | Herbata Cistus Incanus korzyści zdrowotne

W tym artykule znajdziesz nie tylko korzyści płynące z picia herbaty z cistusa, ale także przepis, jak zrobić ją w domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Co to jest herbata cystusowa?

Cistus Tea, nazwa botaniczna Cistus incanus L., należy do rodziny skalnicowatych (Cistaceae). Cistus Tea należy do rodzaju obejmującego kilkanaście gatunków herbaty, które naturalnie występują w regionach śródziemnomorskich i Azji Wschodniej. Różne mieszańce Cistus Tea istnieją w różnych celach - jako przyprawa, do celów leczniczych i dekoracyjnych.

Rośliny rosnące w regionie śródziemnomorskim poddawane są wielu stresom środowiskowym i surowym warunkom, takim jak niedobór wody, bardzo wysokie promieniowanie słoneczne i wysokie temperatury. W rezultacie mają one wysoki poziom polifenoli, które chronią je przed takim środowiskiem.

Jak przyrządzić herbatę z cistusa?

1. Napar

Do garnka z wrzącą wodą dodaj 5 gramów (1 łyżeczkę) herbaty Cistus i zaparzaj przez 8-10 minut. Przecedzić napar i przelać go do filiżanki. Pij, gdy jest gorący. Możesz dodać kilka listków mięty i sok z cytryny dla dodatkowego smaku!

2. Płyn do płukania ust

Weź 100 gramów suszonych liści cistusa, 30 gramów mięty i 30 gramów szałwii. Dobrze wymieszaj i zaparzaj przez około 20 minut w odpowiedniej ilości wody. Dodaj około 5-10ml alkoholu (lub wódki) i przechowuj w szklanej butelce. Używany jako płyn do płukania ust, Cistus incanus działa jako środek ściągający i wybiela zęby przy dłuższym stosowaniu.

3. Nalewka

Skoncentrowana dawka może być przygotowana z Cistus incanus - 150 gramów herbaty Cistus, dodane do 500 ml spirytusu i 300 ml wody. W ten sposób otrzymamy nalewkę o stężeniu 60%, którą można wykorzystać do odpędzania sezonowych infekcji. Weź około 15-30ml trzy razy dziennie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Herbata Cistus Korzyści

1. Więcej energii

Regularne spożywanie Herbaty Cistus sprzyja zdrowemu środowisku mikrobiomu w organizmie, co prowadzi do zwiększenia poziomu czujności i energii w ciągu dnia.

2. Działanie przeciwzapalne

Cistus Tea korzyści również rozpiętość do pokrycia stanów zapalnych spowodowanych przez cukrzycę typu 2, raka i zapalenia stawów. To może pochwalić się właściwościami przeciwzapalnymi, które pomagają pacjentom z takimi problemami.

3. Leczy choroby zatok

Dla osób cierpiących na choroby zatok, Cistus incanus pomaga w odblokowaniu i oczyszczaniu zatok. Pomaga przywrócić funkcje górnych dróg oddechowych.

4. Pomaga w utracie wagi

Herbata Cistus przywraca równowagę w organizmie, dzięki czemu czujesz się mniej głodny. Czyni to dzięki swoim właściwościom moczopędnym, które pomagają wątrobie pozbyć się niechcianych toksyn z moczem. To naturalnie zwiększa metabolizm, ponieważ polifenole w herbacie promuje utlenianie tłuszczu i przyspiesza tempo, w którym organizm zamienia jedzenie w kalorie.

5. Wspomaga zdrowie mózgu

Herbata Cistus jest znany, aby pomóc w pozytywnym zdrowia mózgu, a to pomaga ludziom na spektrum autyzmu. To może również utrzymać cię obudzić, a kofeina obecna w herbacie Cistus zapewnia dobrze potrzebną windę do ludzi, którzy cierpią z powodu senności.

6. Właściwości przeciwwirusowe

Herbata Cistus wykazuje wysoką aktywność przeciwwirusową i pomaga w leczeniu wirusów Ebola i Marburg. Ma niezwykle silne właściwości przeciwwirusowe.

7. Zapobiega chorobom serca

Flawonoidy obecne w herbacie Cistus, wraz z przeciwutleniaczami, spowalniają rozkład cholesterolu LDL. Herbata Cistus pomaga również w zapobieganiu zakrzepom krwi i poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Dlatego herbata Cistus może pomóc w zapobieganiu zatorom w tętnicach i naturalnie obniża poziom cholesterolu.

8. Właściwości przeciwgrzybicze

Bakterie, pasożyty i mykotoksyny tworzą biofilmy na różnych powierzchniach ciała, w tym na zębach, ale nie tylko. Te biofilmy działają jak bariera ochronna, która uniemożliwia antybiotykom pracę na nich.

W związku z tym, herbata Cistus pomaga w zwalczaniu tych szalejących bakterii i protistów oraz pomaga rozbić ich biofilmy.

9. Spowalnia starzenie się

Herbata Cistus pomaga również w spowolnieniu procesów starzenia się poprzez eliminację wolnych rodników, które przyspieszają ten proces. Ponieważ polifenole i katechiny działają na eliminację wolnych rodników, prowadzi to do zdrowszego, dłuższego życia.

10. Leczy infekcje żołądkowo-jelitowe

Ponieważ Cistus incanus jest naturalnym środkiem czyszczącym, pomaga również w leczeniu infekcji żołądkowo-jelitowych poprzez odstraszanie wolnych rodników, które mogą powodować uszkodzenia.

11. Wychwytuje i usuwa wolne rodniki

Ponieważ herbata Cistus jest wypełniona przeciwutleniaczami polifenolowymi i katechinami EGCG, zmniejsza powstawanie wolnych rodników w organizmie, chroniąc w ten sposób zdrowe komórki przed uszkodzeniem. Wolne rodniki są znanymi odczynnikami w starzeniu się i różnego rodzaju chorobach.

Wnioski

Cistus Tea - nowy cudowny napój. Powiedz nam, czy masz ochotę dodać go do codziennej rutyny i daj nam znać, czy działa dla Ciebie w komentarzach poniżej!