Czy Florasis jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Florasis NIE jest Cruelty-Free!

Florasis zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka Florasis dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Florasis, twierdzą oni, że zachęcają do stosowania alternatyw dla testów na zwierzętach i że nie testują na zwierzętach, chyba że wymaga tego prawo.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Florasis:

Biorąc pod uwagę, że Florasis jest firmą kosmetyczną z siedzibą w Chinach, a Chiny nadal wymagają, aby niektóre kosmetyki były testowane na zwierzętach przez prawo, rozsądnie jest założyć, że Florasis nie jest cruelty-free.

Ale czy Chiny nie prowadzą już testów na zwierzętach?

Firmy mogą ominąć chińskie testy na zwierzętach przed wprowadzeniem na rynek, decydując się na produkcję swoich zwykłych lub ogólnych kosmetyków w Chinach, ale nigdzie nie jest napisane, że Florasis wybrał tę drogę.

Próbowałam zapytać o to Florasis, ale odpowiedzieli czymś podobnym do tego, co jest napisane w FAQ na ich stronie internetowej:

"Florasis jest zaangażowany w eliminację testów na zwierzętach. Jesteśmy orędownikami i wykonawcami zakazu testów na zwierzętach w kosmetykach. O ile prawo nie wymaga inaczej, nie testujemy żadnych produktów na zwierzętach."

Nawet jeśli ogólne kosmetyki Florasis zostały wyprodukowane w Chinach, możliwość przeprowadzenia testów na zwierzętach po wprowadzeniu do obrotu nie jest całkowicie wykluczona i może być przeprowadzana na niektórych kosmetykach sprzedawanych w fizycznych sklepach w Chinach.

Prześledź poniższą infografikę, aby zrozumieć obowiązujące w Chinach przepisy dotyczące testów na zwierzętach.

Chociaż Florasis może nie przeprowadzać takich testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie pozwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo.

Z tych powodów nie uważamy Florasis za firmę wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje ona, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Florasis już przyznał, że nie spełnia dwóch ostatnich, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Florasis posiada certyfikat cruelty-free?

Florasis nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Florasis nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i twierdzeń Florasis w zakresie cruelty-free.

Czy Florasis jest wegański?

Ponieważ nie uważamy Florasis za firmę wolną od okrucieństwa, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo, nie uważamy również niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Florasis za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.