Czy makijaż mleczny jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy makijaż mleczny jest cruelty-free?

???? Milk Makeup jest marką cruelty-free. Żaden z jej składników ani produktów nie jest testowany na zwierzętach. Milk Makeup spełnia wszystkie kryteria zawarte w naszej liście kontrolnej Cruelty-Free i znajduje się w naszym katalogu Cruelty-Free.

Czy kosmetyki Milk Makeup są testowane na zwierzętach?

Pytając o to, czy Milk Makeup testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników ani dostawców Milk Makeup nie testuje na zwierzętach. Nie prowadzą też sprzedaży w żadnym kraju ani w warunkach, które mogą wymagać prawnie testowania na zwierzętach.

W naszych badaniach odkryliśmy co następuje:

  • ✓ Milk Makeup potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu.
  • ✓ Milk Makeup potwierdziło, że wszyscy ich dostawcy składników nie testują na zwierzętach
  • Milk Makeup potwierdziła, że nie zezwala na sprzedaż swoich produktów w warunkach, w których testowanie na zwierzętach jest wymagane przez prawo.

Spełniając wszystkie nasze kryteria Cruelty-Free, Milk Makeup jest marką prawdziwie wolną od okrucieństwa według naszych standardów.

Jaka jest polityka Milk Makeup dotycząca testów na zwierzętach?

Poniżej znajduje się zrzut ekranu, który zawiera informacje na temat polityki Milk Makeup w zakresie testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Milk Makeup potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

Dzięki obecnym zmianom w chińskim prawie dotyczącym testów na zwierzętach, niektóre kosmetyki sprzedawane w Chinach mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak bez spełnienia tych warunków, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości kosmetyków sprzedawanych w Chinach w 2023 roku.

Czy Milk Makeup posiada certyfikat Cruelty-Free?

Milk Makeup posiada certyfikat Leaping Bunny.

Polityka cruelty-free 2023

To, że dana marka twierdzi, że jest "Cruelty-Free" nie zawsze oznacza, że tak jest w rzeczywistości.

Dzieje się tak dlatego, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może to oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Ale Cruelty-Free jest generalnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Jak oceniamy politykę cruelty-free

Od czasu założenia mojego bloga w 2015 roku, wysyłałam maile do firm z pytaniem o ich politykę testowania na zwierzętach i zobowiązania cruelty-free.

I w oparciu o odpowiedzi, które otrzymuję od firm, badam, aby znaleźć wszelkie potrzebne fakty wspierające przed stwierdzeniem, czy marka powinna być sklasyfikowana jako "Cruelty-Free", "Animal-Tested" lub "Grey Area - Unclear Policies".

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub przewodników okazał się pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczny! ❤️

Co z weganizmem?

Tylko dlatego, że coś jest nazwane Cruelty-Free, nie zawsze oznacza, że jest wegańskie. I na odwrót.

Cruelty-Free odnosi się tylko do braku testów na zwierzętach, podczas gdy Vegan oznacza formułę bez produktów zwierzęcych.

Niektóre marki są Cruelty-Free, ale nie Vegan.

A niektóre są wegańskie, ale nie Cruelty-Free.

Innym ważnym rozróżnieniem jest to, że Vegan w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska, lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

Czy makijaż mleczny jest wegański?

⭐️ Milk Makeup jest w 100% wegańską marką. Wszystkie ich produkty są wegańskie i zostały stworzone bez składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Milk Makeup na temat jej wegańskich oświadczeń:

Czy Milk Makeup ma w sobie mleko?

Pomimo swojej nazwy, produkty Milk Makeup nie zawierają mleka zwierzęcego. Wszystkie produkty Milk Makeup są wolne od składników pochodzenia zwierzęcego i produktów ubocznych, w tym mleka.

Polecane przez nas produkty do makijażu:

  1. Hydro Grip Primer (podkład)
  2. KUSH High Volume Mascara
  3. Tusz do ust i policzków
  4. Woda chłodząca
  5. Matte Bronzer

Gdzie kupić Mleczny Makijaż? Sprawdź w Sephora, Cult Beauty i Amazon!

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Wegańskie oznacza jednak, że kosmetyki nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z produktów pochodzenia zwierzęcego występujących w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Jeśli jednak dana marka nie oznaczy wyraźnie swoich składników lub produktu jako wegański, często trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając jedynie listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy wybrane przez nich składniki pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Milk Makeup?

Kiedy zapytałem Milk Makeup, gdzie produkowane są ich produkty, powiedzieli mi:

"Są one produkowane w USA".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby dodać efekt shimmery. Ale wydobycie naturalnej miki zostało powiązane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Milk Makeup, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzając,

"Mika w naszym rozświetlaczu pochodzi z Indii. Jesteśmy w ścisłej komunikacji z naszym wypełniaczem i możemy potwierdzić, że nie korzystamy z pracy dzieci na żadnym etapie procesu pozyskiwania naszej miki.

Wypełniacz, z którym współpracujemy, przestrzega kodeksów Ethical Trade Initiative, a jego łańcuch dostaw jest regularnie kontrolowany, aby upewnić się, że spełnia te wytyczne."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Milk Makeup jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Jeśli uznałeś to za pomocne, rozważ kupienie mi kawy. Tak, że mogę nadal utrzymać tę stronę działa i aktualizowane.