Czy Thrive Causemetics jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Thrive Causemetics jest wolne od okrucieństwa

Thrive Causemetics potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Thrive Causemetics jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki Thrive Causemetics w zakresie testów na zwierzętach:

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Firma Thrive Causemetics potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Thrive Causemetics jest w 100% wegański

Firma Thrive Causemetics potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja oznaczenia "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Thrive Causemetics?

Zapytałam Thrive Causemetics, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Wszystkie nasze wysokowydajne kosmetyki są opracowywane w Thrive Causemetics Lab w Los Angeles - kontrolujemy każdy etap procesu tworzenia produktu, a duża jego część dotyczy Ciebie".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest stosowany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Wydobycie naturalnej miki jest jednak związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę Thrive Causemetics, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Zawierają mikę w niektórych naszych formułach, aby zapewnić wysoką jakość produktu i trwałość koloru. Mika jest naturalnie występującym minerałem, który ma wiele zalet, gdy znajduje się w produktach do makijażu i pielęgnacji ciała. Pomaga wchłaniać naturalne oleje na skórze i ułatwia rozprowadzanie produktów pudrowych. Stosowanie miki w produktach jest uznane za bezpieczne przez Amerykańską Agencję ds. Jesteśmy zaangażowani w tworzenie wegańskich, w 100% wolnych od okrucieństwa formuł zawierających sprawdzone składniki, bez użycia parabenów i siarczanów. W tym celu współpracujemy wyłącznie z renomowanymi i przejrzystymi producentami, którzy zapewniają bezpieczne środowisko pracy i godziwe wynagrodzenie dla swoich pracowników. Obejmuje to zobowiązanie do niewykorzystywania pracy dzieci na żadnym etapie procesu produkcyjnego. Dzięki certyfikatom i audytom nasi partnerzy produkcyjni są w stanie zagwarantować, że wszyscy pracownicy mają ukończone 18 lat, są dobrze traktowani i uczciwie wynagradzani. Nasi partnerzy bardzo poważnie traktują nasze zaangażowanie w proces produkcyjny wolny od pracy dzieci. Bardzo ważne jest dla nas, aby nasi producenci byli tak samo jak my zaangażowani w uczciwe i zrównoważone praktyki.

Zobowiązaliśmy się do współpracy wyłącznie z dostawcami miki, którzy przedstawili zweryfikowane certyfikaty potwierdzające, że ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci. Pracujemy nad większą przejrzystością naszych działań związanych z etycznym pozyskiwaniem miki i podzieliliśmy się z naszym zespołem Twoimi uwagami."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Thrive Causemetics jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!