Czy Degree (Unilever) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Degree NIE jest Cruelty-Free!

Degree pozwala, aby jego produkty były testowane na zwierzętach, kiedy wymaga tego prawo.

Ponadto, Degree jest własnością Unilever, firmy macierzystej, która NIE jest wolna od okrucieństwa.

Polityka Degree dotycząca testów na zwierzętach

Na stronie internetowej Degree, marka podaje swoją firmę macierzystą, Unilever politykę testowania na zwierzętach. Unilever twierdzi, że w całym swoim portfolio, niektóre z ich składników lub produktów są wymagane przez prawo do testowania na zwierzętach przez ich dostawców lub rządy.

Zobacz poniżej zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie internetowej Degree:

Na podstawie ich oświadczenia wiemy teraz, że Unilever jest właścicielem Degree. A Degree ma taką samą politykę testowania na zwierzętach, jak Unilever, gdzie obaj twierdzą, że robią wyjątek, aby pozwolić swoim produktom być testowanym na zwierzętach, jeśli jest to wyraźnie wymagane przez prawo.

Prawdziwie wolne od okrucieństwa marki nigdy nie pozwolą, aby ich produkty lub składniki były testowane na zwierzętach. Firmy wolne od okrucieństwa stosują politykę, zgodnie z którą, jeśli prawo wymaga testowania na zwierzętach, odmawiają sprzedaży swoich produktów w takich warunkach.

Na przykład, importowane kosmetyki sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych są wymagane przez chińskie prawo do testowania na zwierzętach przy rejestracji. Dlatego prawdziwie wolne od okrucieństwa marki zdecydowały się nie sprzedawać w Chinach, aby pozostać wiernymi swojej polityce nie testowania na zwierzętach.

Niestety, Degree i Unilever twierdzą, że pozwolą na testowanie swoich produktów i składników na zwierzętach, jeśli będzie tego wymagało prawo. Z tych powodów, Degree NIE jest wolny od okrucieństwa.

Polityka cruelty-free

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy wolną od okrucieństwa za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach, także wtedy, gdy wymaga tego prawo.

Zobacz poniżej naszą pełną listę kontrolną cruelty-free. Ponieważ Degree pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie możemy zaklasyfikować tej marki jako wolnej od okrucieństwa.

Czy Degree posiada certyfikat Cruelty-Free?

Degree nie jest certyfikowany jako wolny od okrucieństwa przez żadne niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Ponieważ Degree nie posiada certyfikatu cruelty-free wydanego przez stronę trzecią, nikt nie bada ani nie potwierdza zobowiązań i roszczeń Degree w zakresie cruelty-free.

Czy Degree jest własnością firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa?

Tak. Właścicielem Degree jest Unilever, korporacja macierzysta, która nadal angażuje się w testy na zwierzętach w 2022 roku.

Niektórzy wolni od okrucieństwa konsumenci mogą zdecydować się na zakup i wspieranie wolnych od okrucieństwa marek należących do korporacji macierzystych prowadzących testy na zwierzętach, ponieważ mają nadzieję, że w ten sposób przekonają firmę macierzystą do stania się wolną od okrucieństwa.

Jednak w tym przypadku Degree NIE jest wolny od okrucieństwa i nie jest nim również jego firma macierzysta, Unilever.

Czy Degree jest wolny od okrucieństwa?

Podsumowując, Degree pozwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy wymaga tego prawo. Dlatego też NIE uznamy Degree za markę cruelty-free.

Obecnie Degree znajduje się na naszej liście marek do uniknięcia - testowanych na zwierzętach.

Czy Degree jest wegański?

Degree nie twierdzi, że oferuje jakiekolwiek opcje przyjazne weganom. A ponieważ Degree angażuje się w testy na zwierzętach, nie uważalibyśmy niczego, co jest sprzedawane lub produkowane przez Degree za wegańskie.

Aby produkty mogły być uznane za wegańskie według standardów Ethical Elephant, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach nigdzie na świecie. Nie mogą też zawierać żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Degree

Chcesz przejść na produkty cruelty-free? Oto kilka wolnych od okrucieństwa marek, które warto sprawdzić:

  • Method *własność SC Johnson
  • Bulldog *własność Edgewell
  • JASON
  • Every Man Jack

Sprawdź też nasz przewodnik po bezkrustowych i wegańskich dezodorantach dla mężczyzn!