Czy Davines jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Czy Davines jest Cruelty-Free?

???? Davines jest marką cruelty-free. Żaden z jej składników ani produktów nie jest testowany na zwierzętach. Davines spełnia wszystkie kryteria zawarte w naszej liście kontrolnej Cruelty-Free i znajduje się w naszym katalogu Cruelty-Free.

Czy Davines testuje na zwierzętach?

Kiedy pytamy, czy Davines testuje na zwierzętach? Musimy spojrzeć dalej, aby upewnić się, że żaden ze składników ani dostawców Davines nie testuje na zwierzętach. Nie prowadzą również sprzedaży w żadnych warunkach, które zgodnie z prawem mogą wymagać testowania na zwierzętach.

W naszych badaniach odkryliśmy co następuje:

  • ✓ Davines potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu.
  • ✓ Davines potwierdziło, że wszyscy ich dostawcy składników nie testują na zwierzętach
  • Davines potwierdził, że nie zezwala na sprzedaż swoich produktów w warunkach, w których testy na zwierzętach są wymagane przez prawo.

Dzięki spełnieniu wszystkich naszych kryteriów Cruelty-Free, Davines jest marką prawdziwie wolną od okrucieństwa.

Jaka jest polityka Davines dotycząca testów na zwierzętach?

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Davines na temat jej polityki dotyczącej testów na zwierzętach:

Testy na zwierzętach w Chinach - aktualizacja 2023!

Po ostatnich zmianach w chińskim prawie dotyczącym testów na zwierzętach, firmy kosmetyczne mogą teraz eksportować i sprzedawać niektóre swoje kosmetyki w Chinach bez testów na zwierzętach, tylko jeśli najpierw spełnią WSZYSTKIE poniższe warunki wstępne.

  • mogą sprzedawać TYLKO kosmetyki "ogólne" (takie jak kosmetyki do makijażu, pielęgnacji skóry, pielęgnacji włosów, lakiery do paznokci i perfumy)
  • NIE wolno sprzedawać żadnych "specjalnych" kosmetyków, takich jak filtry przeciwsłoneczne, farby do włosów, produkty do trwałej ondulacji lub inne kosmetyki, w których deklaruje się nową skuteczność
  • NIE wolno sprzedawać produktów przeznaczonych dla niemowląt lub dzieci
  • NIE wolno sprzedawać produktów zawierających "nowy składnik kosmetyczny".
  • ORAZ jeśli wymagane są badania po wprowadzeniu produktu na rynek, firma musi posiadać politykę, zgodnie z którą raczej WYCOFUJE swoje produkty niż pozwala na testowanie ich na zwierzętach.

Ponadto, aby uniknąć testów na zwierzętach w Chinach, produkty muszą spełniać JEDEN z poniższych warunków:

  • wyprodukowane w Chinach, lub montaż końcowy jest w Chinach
  • jeśli zostały wyprodukowane poza Chinami, a następnie wyeksportowane do Chin, firmy muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty i dokumenty potwierdzające bezpieczeństwo produktu

Aby uniknąć testów na zwierzętach, Davines potwierdził, że sprzedaje tylko ogólne kosmetyki, które zostały wyprodukowane w Chinach w kraju.

Davines twierdzi również, że w mało prawdopodobnym przypadku konieczności przeprowadzenia testów po wprowadzeniu produktu na rynek, ma "możliwość wycofania produktu z rynku, zanim dojdzie do jakichkolwiek testów na zwierzętach". Chociaż nie przewidujemy, że będzie to problemem dla Grupy Davines, zobowiązujemy się, że nie będziemy, ani teraz, ani nigdy, podążać drogą testów na zwierzętach."

Podążaj za podkreślonymi liniami na poniższej grafice, aby zobaczyć jak Davines unika testów na zwierzętach, sprzedając niektóre ze swoich ogólnych kosmetyków w Chinach.

Aby zapoznać się ze szczegółowymi oświadczeniami i odpowiedziami Davines na temat sprzedaży w Chinach przy jednoczesnym zachowaniu zasady cruelty-free, czytaj dalej.

Czy Davines posiada certyfikat Cruelty-Free?

Davines nie jest certyfikowany przez niezależne organizacje, takie jak Leaping Bunny czy PETA.

Chociaż Davines nie posiada certyfikatu cruelty-free, firma potwierdziła, że jest marką prawdziwie wolną od okrucieństwa, spełniając wszystkie kryteria zawarte w naszej Cruelty-Free Checklist.

Zauważ, że firmy mogą pozostać wolne od okrucieństwa bez oficjalnego certyfikatu cruelty-free. Niektóre firmy mogą zrezygnować z certyfikatu cruelty-free z powodu kosztów, prywatności lub braku zasobów.

Czy Davines jest sprzedawany w Chinach?

Na stronie internetowej Davines, marka stwierdza, że zaczęła sprzedawać niektóre ze swoich rodzimych, ogólnych kosmetyków w Chinach od 2021 roku.

"W 2017 roku zdecydowaliśmy się nie inicjować żadnych nowych rejestracji produktów w Chinach ze względu na wymagania dotyczące testów na zwierzętach. Jednocześnie, aby uniknąć jakichkolwiek przyszłych testów na zwierzętach przeprowadzanych przez lokalne władze, zaczęliśmy szukać alternatywnych sposobów sprzedaży naszych produktów w Chinach i unikania potencjalnych testów na zwierzętach.

Począwszy od pierwszego kwartału 2021 roku, rozpoczniemy krajową produkcję naszych produktów do zastosowań niespecjalnych, specjalnie wypełniając je w celu dystrybucji na rynek chiński w Chinach. Ta droga produkcji krajowej nie wymaga badań na zwierzętach. Zgodnie z obecną praktyką, lokalne władze nie uwzględniają testów na zwierzętach w procesie rejestracji kosmetyków do użytku niespecjalnego pakowanych w Chinach i spełniających chińskie normy bezpieczeństwa, co nasze produkty już robią." (Źródło)

Od 2014 roku "ogólne" kosmetyki produkowane & sprzedawane w Chinach nie muszą być już testowane na zwierzętach.

Dotyczy to tylko 'ogólnych kosmetyków' takich jak balsamy do ciała, szminki i lakiery do paznokci. Natomiast wszystkie kosmetyki specjalne, takie jak filtry przeciwsłoneczne, produkty wybielające, farby do włosów, antyperspiranty i kosmetyki o nowej skuteczności, nadal muszą być testowane na zwierzętach w Chinach.

Davines ominął obowiązujące w Chinach testy na zwierzętach, wypełniając swoje "ogólne kosmetyki" w Chinach.

Testy post-marketingowe w Chinach

W przypadku skargi klienta, chińscy urzędnicy zarządzą testy bezpieczeństwa produktu, które mogą, ale nie muszą, obejmować testy na zwierzętach.

Odpowiedź Davines na temat ryzyka związanego z testami post-marketowymi i tego, jak radzą sobie z tymi obawami, jest następująca:

"Chińskie władze mogłyby wymagać przeprowadzenia post-marketowych testów na zwierzętach produktów kosmetycznych niespecjalnego zastosowania wypełnionych w Chinach, gdyby istniały jakiekolwiek obawy dotyczące bezpieczeństwa. W takim przypadku firma ma możliwość wycofania produktu z rynku, zanim dojdzie do jakichkolwiek testów na zwierzętach. Chociaż nie przewidujemy, aby był to problem dla Grupy Davines, zobowiązujemy się, że nie będziemy, ani teraz, ani kiedykolwiek, obierać drogi testowania na zwierzętach." (Źródło)

Polityka Cruelty-Free w 2023 r.

Tylko dlatego, że marka twierdzi, że jest "Cruelty-Free", nie zawsze oznacza to, że tak jest.

To dlatego, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może to oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Ale Cruelty-Free jest generalnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Jak oceniamy politykę cruelty-free

Od 2015 roku, czyli od początku istnienia mojego bloga, wysyłałam maile do firm z pytaniem o ich politykę testowania na zwierzętach i zobowiązania cruelty-free.

I w oparciu o odpowiedzi, które otrzymuję od firm, badam, aby znaleźć wszelkie potrzebne fakty wspierające przed stwierdzeniem, czy marka powinna być sklasyfikowana jako "Cruelty-Free", "Animal-Tested" lub "Grey Area - Unclear Policies".

☕️ Każdego tygodnia, kontynuuję docieranie do nowych marek, jednocześnie starając się jak najlepiej, aby obecne marki były aktualizowane. Jeśli któryś z moich postów lub przewodników okazał się pomocny, rozważ Kup Mi Kawę! Będę bardzo wdzięczny! ❤️

Co z weganizmem?

Tylko dlatego, że coś jest nazwane Cruelty-Free, nie zawsze oznacza, że jest wegańskie. I na odwrót.

Cruelty-Free odnosi się tylko do braku testów na zwierzętach, podczas gdy Vegan oznacza formułę bez produktów zwierzęcych.

Niektóre marki są Cruelty-Free, ale nie Vegan.

A niektóre są wegańskie, ale nie Cruelty-Free.

Innym ważnym rozróżnieniem jest to, że Vegan w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

Czy Davines jest wegański?

⭐️ Davines nie jest całkowicie wegańską marką. Jednak Davines oferuje kilka wegańskich opcji, które są wolne od produktów pochodzenia zwierzęcego.

Jak sprawdzić, które z produktów Davines są wegańskie?

Davines twierdzi, że większość ich produktów jest wegańska, z wyjątkiem VOLU/Hair Mist, Nourishing Royal Jelly Superactive, Strong Dry Wax i This is a Strong Moulding Clay.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co jest obecnie napisane na stronie internetowej Davines o jej wegańskich oświadczeniach:

Gdzie kupić Davines? Sprawdź stronę davines.com i Nordstrom!

Wegańska polityka

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak określenie "wegański" oznacza, że kosmetyki nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z produktów pochodzenia zwierzęcego występujących w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Jeśli jednak dana marka nie oznaczy wyraźnie swoich składników lub produktu jako wegański, często trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy wybrane przez nich składniki pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Davines?

Davines stwierdza na swojej stronie internetowej:

"Gdzie powstają produkty Davines?
Wszystkie produkty Davines są projektowane, formułowane i produkowane w naszej siedzibie i laboratoriach w Parmie we Włoszech".

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika jest minerałem używanym w kosmetykach, aby dodać efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki zostało powiązane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Davines, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie, bez wykorzystania pracy dzieci i czekam na odpowiedź od marki.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Davines jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Jeśli uznałeś to za pomocne, rozważ kupienie mi kawy. Dzięki temu będę mogła kontynuować prowadzenie tej strony i jej aktualizację.