Czy La Prairie jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

La Prairie to światowej sławy szwajcarska marka kosmetyczna znana ze swoich luksusowych produktów do pielęgnacji skóry, ale czy La Prairie jest wolna od okrucieństwa?

Czy La Prairie jest cruelty-free?

La Prairie NIE jest cruelty-free. La Prairie sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków. W rezultacie La Prairie płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto La Prairie jest własnością Beiersdorf, spółki dominującej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka La Prairie dotycząca testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej La Prairie twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach, chyba że jest to wymagane przez prawo.

Niestety, później odkryłam, że produkty La Prairie są sprzedawane w Chinach, gdzie prawo wymaga testowania na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej firmy La Prairie:

Zasady stwierdzające "z wyjątkiem przypadków wymaganych przez prawo" zwykle oznaczają, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach.

La Prairie jest sprzedawana w Chinach

Niestety, produkty La Prairie są rzeczywiście sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych. Znalazłem na to dowody na ich chińskiej stronie internetowej i korzystając z funkcji lokalizatora sklepów.

Poniżej znajduje się kilka zrzutów ekranu z chińskiej strony internetowej La Prairie. Wyraźnie pokazują one, że marka posiada sprzedawców detalicznych sprzedających jej produkty w Chinach kontynentalnych.

Ze względu na decyzję La Prairie o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większości marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie można uznać za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż La Prairie może sama nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, La Prairie odmawia zrobienia tego samego i zdecydowała się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: La Prairie NIE jest Cruelty-Free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, La Prairie musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam La Prairie za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie La Prairie znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy La Prairie jest wegańska?

Ponieważ La Prairie nie jest wolna od okrucieństwa, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez La Prairie za wegańskie.

Aby produkty mogły zostać uznane za wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie. Nie mogą również zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla La Prairie

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do La Prairie:

  • Tata Harper - niektóre opcje wegańskie
  • Omorovicza - niektóre opcje wegańskie
  • Chantecaille - niektóre opcje wegańskie
  • Dr. Barbara Sturm - niektóre opcje wegańskie
  • Perricone MD - niektóre opcje wegańskie