Czy MAC jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

MAC to popularna firma kosmetyczna, ale czy MAC jest cruelty-free w 2022 roku? Mamy odpowiedzi tutaj!

Czy kosmetyki MAC są wolne od okrucieństwa?

MAC NIE jest firmą wolną od okrucieństwa. MAC Cosmetics sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków. W rezultacie MAC płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Ponadto MAC jest własnością Estee Lauder, firmy macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka MAC dotycząca testów na zwierzętach

Poniżej znajduje się oświadczenie znalezione na stronie internetowej MAC Cosmetics:

Na swojej stronie internetowej MAC Cosmetics twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach. Stwierdzają jednak, że niektóre rządy przeprowadzają testy na zwierzętach, zanim pozwolą im sprzedawać tam swoje produkty.

Okazuje się, że MAC decyduje się sprzedawać swoje produkty w szczególności w Chinach kontynentalnych, gdzie większość importowanych kosmetyków musi być testowana na zwierzętach.

Czy MAC jest sprzedawany w Chinach?

Potwierdzono, że MAC rzeczywiście sprzedaje swoje kosmetyki w sklepach w Chinach kontynentalnych.

Na swojej stronie internetowej informują, że "Chiny przeprowadzają testy na zwierzętach w ramach oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych. Kochamy naszych fanów i nigdy nie chcemy ich nigdzie wykluczać".

Poniżej znajduje się zrzut ekranu ze strony internetowej MAC,

MAC jest w stanie obsługiwać i uwzględniać swoich klientów w Chinach bez konieczności testowania na zwierzętach, jeśli tylko pozostaną przy sprzedaży kosmetyków online.

Kosmetyki, które są wysyłane bezpośrednio do klientów w Chinach, ale nie są sprzedawane w fizycznym sklepie w Chinach kontynentalnych, w rzeczywistości nie muszą być testowane na zwierzętach. Ale zamiast tego MAC decyduje się na sprzedaż w sklepach.

Poniżej znajduje się kilka zrzutów ekranu, które zrobiłem z chińskiej strony internetowej firmy, wyraźnie pokazujących kilka sklepów w Chinach oferujących kosmetyki MAC:

Ze względu na decyzję MAC o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większości marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie można uznać za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż MAC Cosmetics może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, MAC Cosmetics odmawia zrobienia tego samego i zdecydował się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: MAC NIE jest Cruelty-Free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, MAC Cosmetics musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam MAC za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie MAC Cosmetics znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy kosmetyki MAC Cosmetics są wegańskie?

Ponieważ nie uważamy marki MAC za wolną od okrucieństwa, ponieważ jej produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez MAC Cosmetics za wegańskie.

Aby produkty mogły zostać uznane za wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie, a także nie mogą zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla MAC:

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do MAC Cosmetics:

  • Urban Decay *własność L'Oreal - niektóre opcje wegańskie
  • Tarte Cosmetics *własność Estee Lauder - niektóre opcje wegańskie
  • KVD Vegan Beauty *własność Kendo, LVMH - 100% wegańskie