Czy Phyto jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Phyto Paris oferuje szeroką gamę produktów do pielęgnacji włosów, ale czy Phyto jest wolne od okrucieństwa w 2022 roku, czy też testuje na zwierzętach? Odpowiedź znajdziesz tutaj!

Czy Phyto jest cruelty-free?

Phyto NIE jest cruelty-free. Phyto sprzedaje swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków. W rezultacie Phyto płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo.

Polityka Phyto dotycząca testów na zwierzętach

Phyto twierdzi na swojej stronie internetowej, że nie angażuje się w testy na zwierzętach, jednak nie jest to wystarczająca informacja, abyśmy mogli sklasyfikować jakąkolwiek markę jako wolną od okrucieństwa zgodnie z naszymi standardami.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Phyto:

Wysłałem więc e-mail do marki z pytaniem, czy którykolwiek z jej produktów lub składników jest testowany na zwierzętach. Albo przez samą firmę, albo zlecone stronie trzeciej do przetestowania w jej imieniu, albo przez któregokolwiek z jej dostawców. Odpowiedzieli, mówiąc,

"Dziękujemy za skontaktowanie się z PHYTO PARIS.

Doceniamy Twoją troskę o środowisko i chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Uprzejmie informujemy, że w tej chwili absolutnie wszystkie nasze produkty są WOLNE OD ZBRODNI.

Tutaj w PHYTO przestrzegamy tych samych przepisów i szanujemy europejskie sposoby.

Jednak Chiny mogą, ale nie muszą.

Ze względu na ilość produktów, które posiadamy, prosimy o określenie, które produkty są wegańskie

Zapewniamy, że PHYTO USA i PHYTO PARIS pozostają WOLNE OD OKRUCIEŃSTWA ".

W odpowiedzi na e-mail Phyto twierdzi, że wszystkie jej produkty są "Cruelty-Free", jednak ponieważ nie ma standardowej ani prawnej definicji tego terminu, każda marka może nazywać swoje produkty Cruelty-Free i może to oznaczać, co chce.

Zauważmy jednak, że w odpowiedzi Phyto stwierdza "przestrzegamy tych samych przepisów i szanujemy europejskie zwyczaje. Jednak Chiny mogą, ale nie muszą". Oznacza to, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych, gdzie większość kosmetyków musi być testowana na zwierzętach.

Czy Phyto jest sprzedawane w Chinach?

W końcu odkryłem, że produkty Phyto są rzeczywiście sprzedawane w Chinach. Poniżej znajduje się kilka zrzutów ekranu, które zrobiłem z chińskiej strony internetowej Phyto, wyraźnie pokazujących kilka sklepów w Chinach kontynentalnych sprzedających produkty Phyto:

Ze względu na decyzję Phyto o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większość marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie może być uznana za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż Phyto może nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach samodzielnie, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, Phyto odmawia zrobienia tego samego i zdecydowało się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Podsumowanie: Phyto NIE jest Cruelty-Free!

Podsumowując, decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, Phyto musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego też nie uważam Phyto za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie Phyto znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy Phyto jest wegańskie?

Phyto twierdzi, że jego formuły nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Ale ponieważ nie uważamy Phyto za wolną od okrucieństwa, ponieważ ich produkty są testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo, nie uważalibyśmy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez Phyto za wegańskie.

Aby produkty mogły zostać uznane za wegańskie zgodnie ze standardami etycznego słonia, produkty i ich składniki nie mogą być testowane na zwierzętach w żadnym miejscu na świecie, a także nie mogą zawierać żadnych składników ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla Phyto

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do Phyto:

  • OUAI - kilka opcji wegańskich
  • Living Proof *własność Unilever - niektóre opcje wegańskie
  • Briogeo - kilka opcji wegańskich
  • Virtue - niektóre opcje wegańskie , sprawdź etykietę
  • Rahua - w 100% wegańskie