Czy wosk pszczeli traci ważność | Domowy balsam DIY z wosku pszczelego

 

Wosk pszczeli jest znany od czasów starożytnych ze względu na swoje liczne zastosowania i korzyści. Ale czy wosk pszczeli traci ważność? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat terminu ważności wosku pszczelego.

Co to jest wosk pszczeli?

Wosk pszczeli jest substancją jadalną, wydzielaną przez robotnice pszczół miodnych z ich gruczołów wydzielających wosk w celu stworzenia plastra na miód i larwy. Występuje w różnych kolorach, takich jak żółty, brązowy i biały. Wosk pszczeli jest stosowany w świecach, aromaterapii, pielęgnacji skóry, pastach do butów, wypiekach, pastach do mebli, pielęgnacji włosów i elementach mechanicznych. W czasach starożytnych Egipcjanie używali wosku pszczelego jako balsamu do mumifikacji swoich faraonów, utrzymując ich loki w perukach, zachowując ich zwoje papirusowe i obrazy.

Czy wosk pszczeli traci ważność?

Czysty i organiczny wosk pszczeli nie traci ważności dzięki substancji o nazwie "Propolis". Jednak w miarę upływu czasu na jego zewnętrznej warstwie tworzy się proszkowata substancja, którą można łatwo wyrzucić za pomocą suszarki do włosów. Ale domowe lub komercyjne produkty z wosku pszczelego, zawierające inne składniki, mogą się zepsuć.

Zalety wosku pszczelego

Jeśli uważasz, że wosk pszczeli nie ma nic do zaoferowania, to przeczytaj jego zalety poniżej, które będą dla Ciebie otwieraczem oczu.

1. Posiada właściwości antybakteryjne

Wosk pszczeli posiada właściwości antybakteryjne. Według dobrze udokumentowanych badań, wosk pszczeli jest korzystnym produktem do eliminacji szczepów bakterii Staph aureus, S. choleraesuis, A. niger i C. Albicans.

 

2. Naturalny środek nawilżający

Wosk pszczeli jest doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym. Jest bogatym źródłem wolnych kwasów tłuszczowych, monoestrów, triestrów i innych związków, które ułatwiają woskowi pszczelemu utrzymywanie wilgoci w skórze. Ponadto, zapobiega suchości i popękane usta, jak również.

3. Bogaty w witaminy

Wosk pszczeli jest bogaty w witaminę A, która przyspiesza proces gojenia, minimalizuje widoczność zmarszczek, chroni przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i stymuluje obrót komórek skóry. Aby czerpać zdumiewające korzyści, skorzystaj z poniższego przepisu na wosk pszczeli stworzony specjalnie dla skóry.

Domowej roboty balsam z wosku pszczelego Przepis

Naładowany dobrocią wosku pszczelego, zrób ten balsam do skóry w domu, zamiast używać komercyjnego.

Materiały eksploatacyjne

  • 1/2 filiżanki oleju jojoba1/4 filiżanki oleju kokosowego1/4 filiżanki wosku pszczelegoŁyżeczka witaminy E2 łyżki masła shea10-15 kropli eterycznego olejku lawendowegoGarnek do gotowaniaCiepła wodaOdporna na ciepło miskaMały słoik Mason

Wskazówki

  1. Dodaj 1/4 filiżanki wosku pszczelego i dwie łyżki masła shea do miski i umieścić go w garnku wypełnionym gorącą wodą, aby podwójny kocioł do ich melt.Now, wlać roztopiony płyn, 1/2 filiżanki oleju jojoba, 1/4 filiżanki oleju kokosowego, jedna łyżeczka witaminy E oleju z 10-15 kropli lawendowego olejku eterycznego do miski, i wymieszać je well.Then, opróżnić płyn do małego słoika mason. Twój domowy balsam z wosku pszczelego jest gotowy do zastosowania! Okres przydatności tego balsamu wynosi sześć miesięcy.

Wosk pszczeli jest wiecznie zielonym produktem, który nigdy się nie psuje. Ale jeśli zamierzasz stosować go samodzielnie bez żadnych innych składników, to może on zatkać Twoje pory ze względu na swoją gęstą konsystencję. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, to nie krępuj się podzielić się nim ze swoją rodziną i przyjaciółmi.