Czy Piggy Paint jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

Możesz znaleźć Piggy Paint cruelty-free produkty w Target, Walmart, i Amazon.

Piggy Paint jest Cruelty-Free

Piggy Paint potwierdził, że nie testują swoich produktów lub składników na zwierzętach lub poprosić innych do testowania w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych lub w innych krajach, które mogą wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, będziemy uważać Piggy Paint być Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie stwierdzone na stronie Piggy Paint o jej polityce testowania zwierząt:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Piggy Paint potwierdził, że nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Nie, nie mamy żadnych produktów sprzedawanych w Chinach kontynentalnych".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Piggy Paint jest w 100% wegańska

Piggy Paint potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się urywek odpowiedzi mailowej, którą otrzymałam od Piggy Paint, kiedy zapytałam, czy wszystkie ich produkty są wegańskie:

"Tak wszystkie produkty Piggy Paint są w 100% wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego".

Vegan Policies (polityka wegańska)

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Ale zwykle oznacza to brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawnia swojej polityki wydobycia miki, nie mamy sposobu, aby dowiedzieć się, czy jej mika jest etycznie pozyskiwana bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc poprosiłem Piggy Paint jeśli ich mika jest etycznie pozyskiwane bez użycia pracy dzieci, ale nigdy nie odpowiedział na żaden z moich e-maili lub wiadomości.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć Piggy Paint okrutnie wolny i wegański status i wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testy na zwierzętach dla kosmetyków raz na zawsze!