Czy DHC jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

DHC to jedna z najpopularniejszych japońskich marek do pielęgnacji skóry, znana z tego, że koncentruje się na pielęgnacji skóry i makijażu na bazie oliwy z oliwek, ale czy DHC jest wolna od okrucieństwa?

Czy DHC jest wolna od okrucieństwa?

Firma DHC NIE jest wolna od okrucieństwa. DHC płaci i zezwala na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. DHC sprzedaje również swoje produkty w sklepach w Chinach kontynentalnych, gdzie testy na zwierzętach są obowiązkowe dla większości importowanych kosmetyków.

Polityka firmy DHC dotycząca testów na zwierzętach

W oficjalnej polityce firmy DHC dotyczącej testowania produktów na zwierzętach, którą można znaleźć w sekcji FAQ na ich stronie internetowej, firma stwierdza, że nigdy nie testuje produktów na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w jej imieniu. Przyznają jednak, że ponieważ ich produkty są sprzedawane w Chinach, DHC jest prawnie zobowiązana do testowania niektórych swoich produktów na zwierzętach.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu ze strony internetowej DHC:

DHC Animal Testing PolicyCzy

DHC jest sprzedawane w Chinach?

FirmaDHC potwierdziła, że jej produkty są sprzedawane w Chinach kontynentalnych i muszą być zgodne z chińskimi przepisami wymagającymi przeprowadzania testów na zwierzętach.

Zwróć uwagę, że filia DHC działająca w Chinach jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach na niektórych produktach sprzedawanych w Chinach. - Próbują tutaj zasugerować, że produkty DHC USA nie są testowane na zwierzętach, ale produkty sprzedawane w Chinach są testowane na zwierzętach.

Przykro nam, DHC, ale nie można mieć wszystkiego na raz.

DHC jako firma musi zdecydować, czy stoi po stronie walki o zaprzestanie testowania kosmetyków na zwierzętach, czy przeciwko temu.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach, ponieważ są one ściśle sprzeczne z obowiązującymi w tym kraju przepisami i wymogami dotyczącymi testów na zwierzętach i nigdy nie zgodziłyby się, aby ich produkty były testowane na zwierzętach w chińskich laboratoriach.

DHC twierdzi, że zdecydowanie nie zgadza się ze stanowiskiem Chin w sprawie testów na zwierzętach, ale ich działania mówią co innego.

Podsumowanie: Firma DHC NIE jest wolna od okrucieństwa!

Decydując się na sprzedaż w Chinach kontynentalnych, DHC musi testować swoje produkty na zwierzętach. Dlatego nie uważam DHC za markę wolną od okrucieństwa.

DHC znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy DHC jest produktem wegańskim?

Firma DHC nie twierdzi, że jej produkty są wegańskie.

"DHC nie jest uważane za wegańskie, składniki różnią się w zależności od produktu, a niektóre produkty zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego".

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla DHC

Chcesz przejść na marki wolne od okrucieństwa? Oto kilka wolnych od okrucieństwa i przyjaznych weganom opcji, które są podobne do DHC:

  • Dermalogica *własność Unilever - kilka opcji wegańskich
  • OSEA - w 100% wegańskie
  • Juice Beauty - niektóre opcje wegańskie
  • Herbivore - 100% wegańskie