Czy Herbivore jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty Herbivore cruelty-free na herbivorebotanicals.com, Sephora, Nordstrom, Dermstore i Amazon.

Herbivore jest wolne od okrucieństwa

Herbivore potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Herbivore za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Herbivore na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Herbivore potwierdził, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego też nie jest zobowiązany do testowania na zwierzętach.

"Nie sprzedajemy naszych produktów w Chinach kontynentalnych, więc nie są one testowane na zwierzętach w żaden bezpośredni lub pośredni sposób".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Herbivore jest w 100% wegańskie

Herbivore potwierdza, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Herbivore na temat jej wegańskich deklaracji:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Herbivore?

Zapytałem Herbivore, gdzie ich produkty są produkowane, a oni powiedzieli mi:

"Dzięki za wyciągnięcie ręki! To świetne pytanie. Odpowiedzialnie pozyskujemy wiele składników z całego świata. Wszystkie nasze produkty są produkowane w Seattle, z wyjątkiem naszych narzędzi do twarzy, które są produkowane w Shenzhen w Chinach. Nasze produkty są wysyłane z naszego centralnie położonego centrum dystrybucji w Memphis, Tennessee."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki, które są importowane i sprzedawane w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych, są wymagane do testowania na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem Herbivore, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami! To jest świetne pytanie. W tej chwili nie posiadamy żadnych produktów, które zawierają mikę.

Wcześniej zaprzestaliśmy produkcji naszego olejku do ciała Rose Quartz, który zawierał bardzo napiętnowany składnik, mikę, której wiele osób unika ze względu na jej skomplikowany związek z nieetycznymi praktykami górniczymi. Chociaż zawsze pozyskiwaliśmy mikę ze zrównoważonych źródeł (uprawiana w laboratorium jest identyczna z naturalną miką jak płytka za płytką), postanowiliśmy zaprzestać produkcji tego produktu w ramach solidarności."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Herbivore jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!