Czy LXMI jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty LXMI cruelty-free w Sephora, The Detox Market i Amazon.

LXMI jest wolne od okrucieństwa

LXMI potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy LXMI za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej LXMI na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

LXMI potwierdziło, że sprzedają swoje produkty tylko w Hongkongu i nie sprzedają swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie są zobowiązani do testowania na zwierzętach.

"Jesteśmy sprzedawani w Hongkongu, w Harvey Nichols, lokalizator sklepu można znaleźć tutaj: https://lxmi.com/pages/store-locator"

Hongkong nie jest częścią moich Chin kontynentalnych, a Hongkong nie ma takich samych przepisów dotyczących testowania na zwierzętach jak Chiny kontynentalne.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

LXMI jest w 100% wegańskie

LXMI potwierdziło, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi e-mailowej, którą otrzymałem od LXMI, gdy zapytałem, czy wszystkie ich produkty są wegańskie:

"Nasze produkty nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, są wegańskie!".

Wegańska polityka

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty LXMI?

Zapytałem LXMI, gdzie ich produkty są produkowane i powiedzieli mi:

"Nilotica jest zbierana i tłoczona na zimno w północnej Ugandzie przez nasze niesamowite zbieraczki, a tuby są wypełniane w kraju w New Jersey! Każdy zakup przyczynia się do pomocy tym wspaniałym kobietom w wydźwignięciu siebie i swoich rodzin z biedy, więc dziękuję za ciekawość naszej marki!"

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest wykorzystywany w kosmetykach, aby dodać efekt mieniący się. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Więc zapytałem LXMI, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Całkowicie podzielamy Twoje obawy i cieszymy się, że nasza społeczność angażuje się w te bardzo ważne tematy tak samo jak my. Wybieramy wszystkich naszych dostawców z niezwykłą starannością i z tego powodu jest niezwykle ważne, aby nasz dostawca miki był silnym członkiem inicjatywy RMI. Inicjatywa Odpowiedzialna Mika to koalicja na rzecz działań zaangażowanych w prowadzenie odpowiedzialnego i zrównoważonego łańcucha dostaw miki w Indiach, wolnego od pracy dzieci."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status LXMI cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!