Kosmetyki mineralne – efekty stosowania

efekty stosowania kosmetyków mineralnych Należy zdać sobie sprawę z tego, że dobrego kremu nawilżającego nie jest w stanie zastąpić nawet najlepszy podkład mineralny. Podobnie sytuacja ma się przy środkach przeciwtrądzikowych czy kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Niemniej jednak korzystny wpływ kosmetyków mineralnych na ludzką skórę jest już powszechnie znany i potwierdzony naukowo. Zawarty w nich dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku skutecznie blokują działanie promieni słonecznych, zatem kosmetyki mineralne mogą chronić swojego użytkownika przed słońcem. Tlenek cynku jest również składnikiem o działaniu przeciwzapalnym, w związku z czym często korzysta się z niego w maściach dla niemowlaków. Dzięki wysokiemu stężeniu tlenku cynku kosmetyki mineralne znacznie skuteczniej niż standardowe produkty tego typu łagodzą stany zapalne. Niektórzy producenci dość mocno wyolbrzymiają zalety kosmetyków mineralnych, choć warto pamiętać, że istnieje wielu przeciwników takich produktów którzy również mają swoje własne argumenty.

Całkiem niedawno udowodniono, że zawarte w takich kosmetykach nanocząsteczki potrafią wnikać głęboko w strukturę skóry i wywoływać tam niepożądane reakcje. W rzeczywistości jednak cząsteczki te musiałyby być tak mikroskopijnej wielkości, że same kosmetyki nie przynosiły by wówczas żadnych widocznych efektów użytkowania. Oprócz tego niektóre kobiety były ostrzegane przez stosowaniem produktów zawierających w swoim składzie tlenochlorek bizmutu – jest to składnik odpowiadający za perłowe wykończenie makijażu, ale zdaniem jego przeciwników podrażnia on skórę i wywołuje.

Wszystkie te działania doprowadziły do presji wywieranej przez media oraz niektóre organizacje na kilku producentów, którzy ostatecznie wycofali ze sprzedaży kosmetyki zawierające ten właśnie składnik. W rzeczywistości jednak istnieje jedynie wąska grupa osób którym składnik ten faktycznie może szkodzić; dla zdecydowanej większości kobiet jest on w stu procentach bezpieczny. Obecnie wśród kosmetyków mineralnych znajdziemy obecnie zarówno pudry sypkie jak i róże, bronzery, cienie do powiek, pomadki oraz wiele innych. W czasie ich kupowania najlepiej decydować się na faktycznie dobre produkty pochodzące wyłącznie od uznanych producentów – jedynie dzięki temu korzystanie z nich przyniesie nam odpowiednie efekty.