Kosmetyki naturalne – co je wyróżnia?

https://homieswonderland.com/eu/index.php?id_product=209&controller=product

- Kosmetyki naturalne staja się przebojem na rynku produktów kosmetycznych. Coraz mocniej wypierają kosmetyki tradycyjne, pomimo tego że wzbudzają wiele kontrowersji i sprzecznych opinii. Ich zwolennicy podkreślają, że takie kosmetyki są bezpieczne dla skóry, nadają jej naturalny wygląd i mogą być używane nawet w czasie najbardziej upalnych dni.

Natomiast sceptycy przytaczają argumenty o trudnościach w doborze odpowiedniego odcienia, szczególnie dla ciemnej karnacji i to że czasami wręcz potrafią uwidocznić skazy, które chcieliśmy ukryć. Co sprawia jednak, że kosmetyki naturalne stają się coraz bardziej popularne? Co je wyróżnia?

Różnica pomiędzy kosmetykami naturalnymi a tradycyjnymi to głównie ilość składników dodatkowych użytych do ich produkcji, ponieważ wszystkie w jakimś stopniu zawierają rozdrobnione substancje pochodzenia naturalnego. Każdy składnik użyty do produkcji kosmetyków wcale nie pochodzi bezpośrednio spod ziemi, tylko musi przejść proces oczyszczenia w warunkach laboratoryjnych. Jednak w produkcji kosmetyków mineralnych nie wykorzystuje się parabenów, olejów mineralnych, substancji mineralnych i sztucznych barwników, które to mogą podrażnić skórę.

Dla wielu dermatologów jest to główny argument dla których polecają ten rodzaj kosmetyków, a szczególnie do cery trądzikowej, ponieważ brak oleju mineralnego nie stwarza warunków do rozwoju stanów zapalnych skóry. Podczas stosowania kosmetyków naturalnych nie można pominąć codziennej pielęgnacji i zaniechać stosowania kremów nawilżających, kosmetyków przeciwtrądzikowych czy przeciwzmarszczkowych. Kosmetyki mineralne zawierają substancje takie jak: dwutlenek cynku, który hamuje działanie promieni słonecznych, tlenek cynku, który ma właściwości przeciwzapalne, i wiele innych które mają pozytywny wpływ na stan skóry, jednakże bardzo często producenci wyolbrzymiają skutki działania kosmetyków mineralnych, i nie można brać wszystkich informacji dosłownie.

Na rynku kosmetycznym mamy obecnie bardzo duży wybór kosmetyków naturalnych, a producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych produktów. Okazuje się jednak, że idzie to w parze ze zwiększaniem środków chemicznych w składzie kosmetyków i należy być bardzo ostrożnym przy ich wyborze. Obietnice odrzucenia substancji chemicznych przez producentów w reklamach nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości i sprawdźmy koniecznie ich skład przed zakupem.