Kosmetyki mineralne

Kosmetyki dla alergików

Kosmetyki mineralne - powstanie

Pewnie większość już słyszała o tym, że są kosmetyki mineralne, ale nie do końca wiemy czym tak naprawdę one są i czym różnią się od tych tradycyjnych a także dlaczego powinno się ich używać. Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć przez ten wpis. Kosmetyki mineralne pojawiły się na terenie USA. Na samym początku przeznaczone były dla kobiet po operacjach plastycznych i zabiegach kosmetycznych. Były idealne dla skóry, która miała podrażnienia. Z czasem te kosmetyki poszły dalej i zaczęły budzić większe zainteresowanie. Kilka lat temu w Stanach było już wielkie zainteresowanie tymi kosmetykami a teraz są one również popularne w naszym kraju.

Do cery trądzikowej

Kosmetyki mineralne maja taki skład, że są świetne do cery trądzikowej i alergicznej. Przypadać będzie do gustu osobom, które nie mogą sobie radzić z trądzikiem, są w trakcie jego leczenia, na rynku znajdzie się kilku polecanych producentów. są także firmy, które sprzedają jednak kosmetyki określone jako mineralne, które nie maja z mineralnymi nic wspólnego. Produkt będzie często w połowie z mineralnych składników, a reszta to różne dodatki.

Skład kosmetyków mineralnych

Zanim o składzie coś więcej uda się powiedzieć to powinniśmy pamiętać, że są one sypkie. To nie tylko pudry i cienie są sypkie, ale podkłady i korektory również. Dzięki temu te produkty wygodnie można ze sobą mieszać doprowadzając do takiego koloru, na jakim będzie nam zależało. W składzie znajdziemy między innymi dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mikę czy pigmenty kolorowe. Pojawia się również skrobia ryżowa, azotek boru czy węglan wapnia. Wiele osób zastanawia się dlaczego są one lepsze niż te tradycyjne. Przede wszystkim nie ma tam chemicznych dodatków, które dla naszej skóry nie są odpowiednie.

Produkty ekologiczne

Długi termin przydatności

Dzięki temu, że nie ma w tych kosmetykach konserwantów są one odpowiednio trwałe. Producenci zapewniają nas, że minerały się nie psują i dlatego bez obaw będzie można je stosować nawet przez wiele lat. Dla tych osób, które mają zbiory kosmetyków i zmieniają używane produkty będzie to bardzo ważne, że ten produkt będzie tak długo do używania.

Aplikacja kosmetyków mineralnych

Jeśli ktoś pierwszy raz ma kontakt z takimi właśnie kosmetykami pewnie nie będzie miał łatwego zadania, ale jednak można się do niego przygotować. Produkty te są sypkie i nie mają licznych dodatków. Dlatego właśnie trzeba umieć sobie z nimi radzić, nie nadają się do nakładania na cerę wcześniej kremowaną. Musi być czysta i wolna od innych kosmetyków.