Czy boscia jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Boscia cruelty-free można znaleźć w Sephora, Ulta, Nordstrom, Dermstore oraz na Amazon.

boscia jest wolna od okrucieństwa

Firma boscia potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, boscia jest produktem wolnym od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat zasad przeprowadzania testów na zwierzętach na stronie internetowej firmy boscia:

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Boscia potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nie prowadzimy sprzedaży w Chinach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane kosmetyki zwykłe mogą być zwolnione z obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Status Boscia Cruelty-Free - 2017 r.

Boscia znajduje się na naszej liście marek, które NIE testują na zwierzętach od 2017 roku, kiedy to potwierdzono, że Boscia sprzedaje swoje produkty w Chinach, gdzie testowanie na zwierzętach jest wymagane przez prawo. Oświadczenie Boscii dotyczące testów na zwierzętach z 2017 roku mówiło:

"boscia nie prowadzi bezpośrednio żadnych testów składników ani produktów na zwierzętach ani nie popiera testów na zwierzętach na surowcach i/lub gotowych recepturach i stara się współpracować z partnerami, którzy wyznają te same wartości. Jednak w związku z ekspansją na rynki międzynarodowe, nie jesteśmy w stanie kontrolować metod testowania stosowanych przez rządy innych krajów."

Poniżej znajduje się zrzut ekranu, który pobrałam z ich strony internetowej w 2017 roku.

Firma Boscia potwierdziła, że nie będzie już sprzedawać swoich produktów w Chinach w 2020 roku.

Poniżej znajduje się fragment mojej odpowiedzi, którą otrzymałem od firmy Boscia w 2017 roku, potwierdzającej, że prowadzili oni sprzedaż w Chinach,

"Niestety, nie możemy definitywnie potwierdzić ani zaprzeczyć, że jakiekolwiek władze zewnętrzne przeprowadzały w przeszłości lub będą przeprowadzać w przyszłości testy na zwierzętach w ramach procesu regulacyjnego.

Rozumiemy, że niestety wiele marek rzeczywiście testuje na zwierzętach. Nie popieramy tej praktyki.

W oparciu o powyższe informacje i w duchu pełnej przejrzystości boscia usunęła ostatnio z opakowań i wszystkich materiałów marketingowych wszystkie informacje o tym, że produkty nie są testowane na zwierzętach.

Wprowadziliśmy markę na rynek chiński w 2014 roku.

Możemy Cię zapewnić, że żaden z naszych produktów nie zawiera produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego ani składników pochodzenia zwierzęcego.

Ponadto do produkcji naszych kosmetyków używamy sterylnych pomieszczeń, więc nie dochodzi do skażenia krzyżowego.

Mamy nadzieję, że to wyjaśnia Twoje pytanie dotyczące testów na zwierzętach".

Zasady Cruelty-Free

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak termin Cruelty-Free jest zazwyczaj używany w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

boscia jest w 100% wegańska

boscia potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

"W naszych produktach nie stosujemy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, owadziego ani morskiego, a także środków konserwujących, alkoholu etylowego, środków bakteriobójczych, syntetycznych substancji zapachowych, syntetycznych barwników, oleju mineralnego ani glutenu".

Polityka wegańska

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty boscia?

Zapytałam firmę boscia, gdzie produkowane są jej produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"Produkty do pielęgnacji skóry boscia są produkowane w USA, z wyjątkiem naszych bibułek i peelingu do stóp, które są wytwarzane w Japonii lub Korei".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest stosowany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę boscia, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"W boscia jesteśmy dumni z tego, że używamy składników botanicznych i bezpiecznych syntetyków, aby tworzyć innowacyjne formuły, współpracując z dostawcami, którzy spełniają nasze standardy i wyznają te same wartości.

Tylko dwa z naszych preparatów zawierają pigmenty mineralne, które zapewniają efekt rozświetlenia, ale wymagamy od naszych dostawców przestrzegania wysokich standardów społecznych oraz zasad bezpieczeństwa i jakości, a także regularnych, rygorystycznych audytów przeprowadzanych przez strony trzecie."

Firma boscia nie podała, skąd pochodzi mika i w jaki sposób przeprowadza audyty i kontrole, aby upewnić się, że przy jej wydobyciu nie były zatrudniane dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status boscia cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!